7 کار که باعث از بین رفتن جواهرات می شود

برای اینکه به خوبی از جواهرات خود نگه داری کنید، هیچ کدام از کارهای زیر را انجام ندهید.

  1. پوشیدن دائمی جواهر

استفاده از جواهر همواره برای خانم ها لذت بخش بوده است؛ خواه گردنبندی مربوط به دوران کودکی باشد و خواه حلقه­ی ازدواج. حلقه­ی ازدواج در این مورد معمول تر است چون معمولاً هرروز از آن استفاده می شود. اما باید بدانید حتی اگر هرروز حلقه­ی خود را استفاده می کنید، لازم نیست تمام وقت در انگشتتان باشد. برای مثال هنگام خوابیدن، شستن ظروف، نقاشی و کارکردن با دست­ها حلقه را از انگشت خود خارج کنید.  با ما همراه باشید تا بدانید بهترین مکان برای گذاشتن جواهرات کجاست.

  1. استحمام و شنا با جواهرات

نه تنها نباید به طور دائمی از جواهرات استفاده کنید، بلکه هرگز نباید هنگام استحمام یا شنا آنها را به کار بگیرید. آب یک ساینده­­ی طبیعی است. به سنگ هایی فکر کنید که در مسیر رودخانه ساییده می شوند. به مرور زمان همین اتفاق برای طلا و دیگر فلزات نیز رخ می دهد. استحمام به اندازه ی کلر یا آب نمک موجب استهلاک طلا نمی شود، اما بهتر است آن را از مایعات دور نگه دارید.

  1. قرار دادن جواهرات در مکان های مختلف

پس قرار شد همواره از جواهرات خود استفاده نکنید؛ اما در این صورت آنها را کجا بگذاریم؟ برای خیلی ها پیش آمده که به دلایلی جواهرات خود را در جایی گذاشته اند اما دیگر آنها را پیدا نکردند! چرا آنها را گم کردند؟ چون این افراد هر دفعه جواهرات را در جای متفاوتی می گذارند. درست مثل اشخاصی که جای مشخصی برای کلید های ماشینشان دارند، شما نیز باید جای مخصوصی برای جواهرات تدارک ببینید. وقتی در پایان روز به خانه بر می گردید، حلقه ی ازدواج یا هر وسیله ی گرانبهای دیگر را در آن قرار دهید.

  1. گذاشتن جواهرات در معرض دید

در ادامه ی مورد قبل، باید به این نکته توجه داشته باشید که محل قرارگیری جواهرات خود را به گونه ای تهیه کنید که در جایی امن و نامشخص قرار داشته باشد. چراکه اگر خدای نکرده خانه ی شما مورد سرقت واقع شد، بتوانید نسبت به امنیت این وسایل اطمینان خاطر داشته باشید.

  1. تمیزکردن جواهر با ماشین اولتراسونیک

ماشین های شستشوی اولتراسونیک بسیار خوب هستند چرا که جواهرات را به خوبی پاک می کنند، اما این مورد برای همه ی جواهرات صادق نیست. باید از قرار دادن مروارید، زمرد، اپال، مرجان و دیگر سنگ های نرم در دستگاه اولتراسونیک خودداری کنید.

  1. قرار دادن جواهرات در مایع تمیزکننده به مدت طولانی

ظرف های مخصوص تمیز کردن جواهرات بسیار خوب هستند، اما باید توجه داشته باشید که قرار دادن جواهرات به مدت طولانی در این محلول ها کار مناسبی نیست. این کار باعث می شود جواهر نقره ای تقریباً به رنگ سیاه در بیاید. مایع لکه بر باعث از بیت رفتن رنگ طلا شده و به مرور زبان طلا را خراب می کنند.

  1. درآوردن حلقه با فشار روی نگین آن

بسیار مهم است که هنگام درآوردن حلقه، آن را از اطراف بدنه بکشید. بسیاری از افراد هنگامی که حلقه تنگ باشد، با فشار دادن انگشتان خود روی نگین و زیر حلقه سعی در بیرون آوردن آن دارند، اما این کار به مرور زمان باعث گشاد شدن حلقه و افزایش احتمال گم شدن آن می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *