درحالي كه ضد انقلابيون خارج نشين براي خوش خدمتي به بيگانگان و جلب كمكهاي آنان به سروكله يكديگر مي زنند سايت ضد انقلابي خودنويس پيشاپيش از برگزاري نشست بي نتيجه آنان با عنوان «گفت‌وگو برای گذار به دموکراسی» در سه روز آينده در واشنگتن خبر داد.

به نوشته خودنويس محسن سازگارا، شهریار آهی و نیز حسن شریعتمداری در این گردهمایی حاضر خواهند بود.


 پیش از برگزاری کنفرانس استکهلم به میزبانی بنیاد اولاف پالمه، یکی از بحث‌های مطرح ضد انقلابيون، مساله آلترناتیوسازی بود که باعث شد تعدادی از آنها به استکهلم نروند. همچنین گفته می‌شد گروهی به دنبال بیعت گرفتن از شرکت کنندگان برای تایید یک فرد به عنوان نماینده «اپوزیسیون» هستند که این مساله هم به دلايل مختلف عملی نشد.


 اعتراف رايس


وزير امور خارجه سابق امريکا اعتراف كرد حمله به ايران باعث نزديكتر شدن مردم به يكديگر و نظام مي شود.


 “کاندوليزا رايس” وزير خارجه اسبق امريکا در مصاحبه با شبکه نيوزمکس گفت: بسياري نگرانند که حمله باعث نزديکتر شدن مردم به نظام ايران شود.


وي درباره موضع آمريکا در صورت حمله اسرائيل به ايران گفت: به صورت فرضي نمي توان در اين باره صحبت کرد. اسرائيل فعلا تصميم گرفته است که روش ديپلماسي را دنبال کند.


 از ایران کمتر سخن مي گوییم


«بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، در سخنانی با اشاره به موضوع ایران گفت: دولت اوباما آشکارا از وی خواسته درباره موضوع ایران کمتر سخن بگویند.


بر اساس خبر روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست»، نتانیاهو سرانجام با اشاره به گزارش‌هایی در این مورد که دولت اوباما می‌خواهد با انتشار اطلاعات محرمانه، جلوی حمله اسرائیل به ایران را بگیرد، اظهار داشته: «دولت اوباما آشکارا به ما گفت، در باره موضوع ایران کمتر سخن بگوییم و امیدوارم دیگران نیز این گونه رفتار کنند».


نکته مهم دیگر این که بر خلاف موارد پیشین، نتانیاهو وجود اختلاف نظر با آمریکا بر سر موضوع ایران را رد نکرده و هرچند به طور رسمی به تأیید افشای اطلاعات توسط دولت آمریکا اقدام نکرده، نشان داده که وی از وقوع چنین چیزی نگران است و همان مخالفت علنی اوباما را نیز به چنین کاری ترجیح می‌دهد.


چپ ها مسئول قتل‌های زنجیره‌ای


حجت الاسلام مصطفي پورمحمدي وزير کشور دولت نهم و رئيس فعلي سازمان بازرسي کل کشور و نيز معاون اسبق وزارت اطلاعات، در گفت وگو با مشرق، درباره موضوع قتل هاي زنجيره اي تصريح کرد: اين داستان جزء جوسازي‌هايي است كه جريان چپ در كشور راه انداخت؛ اين جريان، وقتي مي‌خواست كسي را بكوبد بايد يك بهانه و اتهامي برايش مطرح مي‌کرد.


وي ادامه داد: افراد اصلي‌اي كه در اين قتل‌ها مسؤول مستقيم بودند، مشهورترين نيروهاي چپ وزارت اطلاعات بودند و آدم‌هايش هم موجودند. افرادي كه اعتراف كردند چهره هاي مشهور چپ در وزارت اطلاعات بودند.


آسيب تحريم به اقتصاد جهانی


ابوالحسن بني صدر رئيس جمهور معزول و فراري در گفتگو با راديو عصرجديد درخصوص آثار تحريم نفتي ايران گفت: تحریم های مقرر شده از طرف آمریکا و اروپا، صدمه خود را به مردم ایران رسانده است و سبب گرانی بهای نفت و زیان رسانی به اقتصاد جهانی نیز محرز است.


وي همچنين در مورد امکان وقوع جنگ عليه ايران اظهار داشت: آقای نتانیاهو دنبال یک ماجراجویی است. آمریکا و اروپا را گروگان گرفته است و می گوید آنچه را که من می خواهم می دهید یا بزنم! اما آیا توانایی آن را دارند که جنگ را پیش ببرند؟آمریکا و اروپایی ها دراین زمينه نگرانی دارند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب