دسته : اخبار هنرمندانتاریخ: 2017/03/11

کار جدید اصغر فرهادی با بازی پنه لوپه کروز

اصغر فرهادی

اصغر فرهادی پس از دریافت اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان قصد دارد کار جدید خود را آغاز نماید و این بار از بازیگرانی اسپانیایی چون  پنه لوپه کروز و همسرش خاویر باردم در فیلم خود استفاده نماید.داستان این فیلم درباره خانواده ها و روابط انان می باشدوفیلمنامه این فیلم نوشته شده و نیاز است که به زبان اسپانیولی برگردانده شود.

درباره فیلم جدید اصغر فرهادی بیشتر بدانیم!
اصغر فرهادی پس از موفقیت با فیلم «فروشنده» و کسب دو جایزه از جشنواره کن و همچنین اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان، فیلم جدیدش را از ماهه سپتامبر (شهریور ماه) و با بازی «پنه لوپه کروز» و «خاویر باردم» زوج برنده اسکار در اسپانیا مقابل دوربین می‌برد و پیش بینی می‌شود، این فیلم برای سال آینده آماده نمایش شود.

فرهادی در گفتگو با نشریه اسکرین ضمن اعلام این که این زوج سرشناس اسپانیایی لزوما در این فیلم در نقش زن و شوهر ایفای نقش نمی‌کنند، گفت:
“بار دیگر در این فیلم نیز زوج‌های مختلفی حضور خواهند داشت و داستان فیلم نیز درباره خانواده و روابط خانوادگی است اما این بار جنبه‌های جدیدی نیزز به آن اضافه شده است. «پنه لوپه کروز» و «خاویر باردم» در فیلم بازی می‌کنند اما لزوما اینجا زن و شوهر نیستند.”

او با اعلام این که فیلمنامه این فیلم را به زبان فارسی نوشته و سپس به زبان اسپانیایی ترجمه شده است، توضیح داد:
من به زبان اسپانیایی صحبت نمی‌کنم اما از اکنون تا زمان آغاز فیلمبرداری این فرصت را دارم تا با موسیقی فیلم بیشتر آشنا شوم و نهایت تلاشم راا خواهم کرد.

این کارگردان برنده دو جایزه اسکار که پیش از این نیز فیلم «گذشته» را در فرانسه ساخته با اشاره به این که ساخت فیلم به زبان خارجی موجب تغییر دیدگاه سینمایی نمی‌شود، گفت:
احساس نمی‌کنم تغییر زبان موجب تغیر دیدگاه شما شود. نگرش من همدردی با همه شخصیت‌هاست که سطحی از همدردی و دلسوزی عمومیی است.

همچون سایر فیلم‌های فرهادی هنوز اطلاعات زیادی درباره این پروژه سینمایی وجود ندارد به جز این که «پدرو آلمادوار» سینماگر مطرح سینمای اسپانیا که امسال رئیس هیئت داوران جشنواره کن نیز هست، تهیه‌کنندگی این فیلم را بر عهده دارد و این فیلم توسط کمپانی فرانسوی «ممنتو» به فروش می‌رسد.

فرهادی که در اسپانیا به سر می‌برد روز سه‌شنبه از طریق اسکایپ یک مسترکلاس سینمایی برای کارگردانان اول و دوم در موسسه فیلم دوحه برگزار کرد و در یک مباحثه طولانی با «ریچارد پنا» از دانشگاه کلمبیا درباره موضوعات گوناگونی از جمله اختصاص دادن زمان زیاد با عوامل فیلم برای تمرین کردن توضیح داد و همچنین عنوان کرد:
نگارش فیلمنامه از یک تفکر ناخودآگاه آغاز می‌شود و او بیش از این که فیلم ببیند کتاب می‌خواند؛ امروزه شمار کتاب‌های قابل ملاحظه از فیلم‌هایی قابل‌ملاحظه بیشتر است. پیش از این فیلم‌های خوب بیشتری وجود داشت و اکنون نیز تعدادی ساخته می‌شود اما بازهم در مقایسه با ادبیات کمتر است. من فکر می‌کنم سینما درحال حرکت به سوی نوعی یک‌ریختی هستند و فیلم‌ها کم و بیش مشابه هستند، این در حالی است که در ادبیات تنوع بیشتری وجود دارد.

منبع: isna.ir