چگونه بازی ها را با وبکم خود کنترل کنیم؟

وبکم کاربردهای زیادی دارد. مشخص است که می توان از آن برای تماس تصویری، یا ضبط ویدئو استفاده کرد. با این حال، این تمام کاری نیست که می توان با وبکم انجام داد.

حال می خواهیم به شما نشان دهیم که چطور می توان به کمک وبکم، بازی ها را در کامپیوتر مانند کنسول Wii انجام داد.

قرار نیست که با این برنامه تصویر خودمان را ضبط کنیم. بیشتر به این صورت است که ما اشیا را ضبط کرده و از قابلیت تشخیص حرکت دوربین برای تبدیل آن شی به کنترلر استفاده می کنیم.

نرم افزار Camspace این کار را برای ما انجام می دهد. درواقع شما می توانید تقریبا هر وسیله ای را به عنوان دستگاه ورودی استفاده کنید.!

شما می توانید از یک فرمان مقوایی برای بازی های Race، از شمشیر برای بازی های مبارزه ای و از یک ران مرغ برای شبیه ساز پرواز استفاده کنید!

این کار بسیار روان تر از چیزی است که می توان انتظار داشت. برای نصب نرم افزار به ویندوز و برای کار با آن به یک وبکم احتیاج دارید. هرچند هر وبکمی قابل استفاده است اما وبکم های قدیمی ممکن است به دلیل فریم ریت پایین و مشکل تنظیم نور کارایی کمتری داشته باشند.

نصب نرم افزار

این نرم افزار درحال حاضر تنها برای ویندوز قابل استفاده است و این لینک می توانید آن را دانلود نمایید. همچنین اطمینان حاصل کنید که وبکم شما به درستی نصب شده باشد.

برای امتحان کردن این برنامه می توانید یکی از بازی های CamSpace را انجام دهید. این ها بازی های کوچکی هستند که به همراه CamSpace عرضه می شود. باید بتوانید این بازی ها را در پوشه ای در دسکتاپ پیدا کنید.

 

شناسایی اشیا

CamSpace اشیا مشخصی را با شکل و رنگشان می شناسد.  شما می توانید از هر شی­ای استفاده کنید اما بهتر است سراغ وسایلی که همرنگ پوست یا لباس شما هستند نروید. در عوض می توانید از رنگ های واضحی مثل سبز روشن یا صورتی استفاده کنید.

برنامه از شما می خواهد که وسیله ای که می خواهید از آن استفاده کنید را در محل مشخص شده قرار دهید. با فشار دادن کلید های Shift + ~ ، برنامه شی شما را دنبال خواهد کرد و با بررسی اندازه و چرخش آن، محل دقیق وسیله را تشخیص خواهد داد.

انجام بازی

شما می توانید هر بازی ای را با CamSpace انجام دهید، اما برای این کار به یک کنترلر نیاز خواهید داشت.

کنترلر مشخص می کند که کدام عمل در بازی به کدام حرکت مربوط است. همانطور که ممکن است حدس زده باشید، کنترلرها مختص هر بازی هستند.

می توانید این کنترلرها را که توسط افراد دیگر توسعه یافته از اینجا دانلود کنید، یا خودتان ساخته و در سایت توسعه دهندگان CamSpace آپلود نمایید.

ساخت یک کنترلر

ساخت یک کنترلر نسبتاً آسان است. می توانید با باز کردن برنامه و انتخاب گزینه ی Create New Controller در قسمت Developer Tools در منوی راست کلیک این کار را انجام دهید.

سپس باید Script خود را ویرایش کنید ( که در منوی Developer Tools قرار دارد).

در این پنجره می توانید مشخص کنید که هر عمل به کدام حرکت مربوط است. برای کنترلرهای ساده نیاز به برنامه نویسی نیست.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *