وان درایو قبل از ویندوز 10 آمده است و به شما این اجازه را می دهد که حتی در صورت نداشتن امضا در مایکروسافت با آن در ارتباط باشید اما هنگامی که شما وارد سیستم می شوید، آن به طور پیش فرض پوشه وان درایو را در پوشه کاربری خود قرار می دهد. وان درایور پوشه و فایل های شما را به همگام سازی می کند و بر اساس ان ها چگونگی این کار را بر می گزیند، البته ممکن است قسمت قابل توجهی را بر روی هارد شما اشغال کند. اگر شما ترجیح می دهید این فایل ها به درایو دیگر انتقال پیدا کند وان درایو در انجام این کار به شما کمک خواهد کرد . پس تا آخر این مقاله با تیم پرشین بکس همراه باشید تا چگونگی انجام این کار را یاد بگیرید.

برای انجام این کار ابتدا بر روی آیکون وان درایو راست کلیک کنید و سپس گزینه Settings یا تنظیمات را انتخاب نمایید.

onedrive-settings-win10

سپس بر روی Unlink OneDrive کلیک کنید.

onedrive-unlink

پوشه وان درایو را در همان مکان انتخاب کنید.پس از انتخاب آن را به وسیله دکمه Move to که در منوی بالای نوار قرار دارد به محل جدیدی انتقال دهید

onedrive-move-folder
در مرحله بعد، دوباره وارد وان درایو شوید. هنگامی که شما به سیستم وارد شوید، وان درایو از شما خواهد پرسید که آیا می خواهید که فایل های شما در همان محل پیش فرض ذخیره شود یا تمایل به عوض کردن محل آن ها دارید. برای پذیرش و تغییر محل فایل ها بر روی Change کلیک کنید و به همان محلی که وان درایو را حرکت دادید بروید.

onedrive-change-location

این فرایند را نمیتوان ساده ترین راه برای تغییر محل پوشه وان درایو دانست اما یک راه ساده برای انجام این کار است. گفتنی است که، اگر اولین بار است که شما پوشه وان درایو را راه اندازی می کنید، باید بدانید که شما باید آزادی کامل برای انتخاب محل این پوشه ها را داشته باشید. این تنها تغییر پیچیده ای است که باید در مایکروسافت ایجاد شود.

جمع آوری و تنظیم : تیم پرشین بکس