نحوه باز کردن همیشگی منوی استارت در حالت تمام صفحه در ویندوز 10

در منوی استارت ویندوز 10 بسیاری از ویژگی هایی که در ویندوز 8 و 8.1 از دست رفته بود دوباره بازگردانی شد. به همین دلیل خیلی ها این ویندوز را دوست دارند، شرکت مایکروسافت تصمیم به نشان دادن این ویژگی ها به صورت نمادین را عملی کرد.  منوی استارت ویندوز 10 همان منو ویندوز 7 است که تغییراتی را شامل شده است،که باعث تحول آ ن شده است و این تغییرات از رابط کاربردی تا کاشی های آن است. یکی از ویژگی های جدیدتر منو استارت ویندوز 10 نسبت به سایر منو ها این است که می توان این منو را به طور تمام صفحه مشاهده کرد که این ویژگی یکی از دلایل متمایز بودن این منو نسبت به منو های دیگر است . برخی از شما ممکن است ترجیح دهید همیشه این منو را در حالت تمام صفحه مشاهده کنید که در اینجا تیم پرشین بکس چگونگی انجام این کار را به شما آموزش می دهد.

به روز رسانی در 1 اوت 2015: نوشته شده برای نسخه پایدار نهایی ویندوز 10

برای انجام این کار ابتدا Settings app یا تنظیمات برنامه را باز کنید و به Personalization group یا گروه تنظیمات بروید. سپس در پایین صفحه گزینه Use Start Full Screen را فعال کنید.

startscreen-full

تا زمانی که شما باید این گزینه را فعال نگه دارید، منوی استارت همیشه در حالت تمام صفحه باز خواهد شد. لیست برنامه های بیشتر استفاده شده و همچنین تمام برنامه ها، لینک به پوشه ها، و مشخصات خود را در یک پنل از طریق آیکون همبرگر در بالای منوی استارت تغییر دهید.

win10-start-fullscreen

منوی استارت ویندوز 10 قابلیت اضافه کردن هر برنامه ای را دارد و از زشت شدن و نامنظم شدن صفحه نمایش شما جلوگیری می کند. برای استفاده از برنامه ها فقط کافی است منوی استارت را باز کنید و بر روی آن ها کلیک کنید. ترکیب دسکتاپ و منوی استارت در ویندوز 8 و 8.1 مورد پسند عامه قرار نگرفت و این مشکل به طور کلی در ویندوز 10 حل شد.

جمع آوری و تنظیم : تیم پرشین بکس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *