دسته : خانه داریتاریخ: 2017/10/05

لیمو ترش و کاربردهای جالب آن در خانه داری

لیمو ترش

لیمو ترش یکی از میوه های پاییزی می باشد که در طعم دار نمودن غذا و سالادهای ما نقش مهمی دارد و همچنین به دلیل داشتن ویتامین C فراوان می تواند از بروز بیماری سرماخوردگی جلوگیری نماید.اما جالب است بدانید این میوه کاربردهای دیگری در خانه داری دارد که در ادامه مشاهد خواهید نمود.

لیمو ترش هوای داخل مایکروفر را تازه می کند
برای این که فضای داخل مایکروفر را پاک و تمیز نگه دارید، یک فنجان آب تهیه کنید و لیموی برش خورده ای را درون آن بیندازید. مایکروفر را روشن کنید تا شیشه آن را بخار بگیرد. سپس آن را خاموش و 15دقیقه صبر کنید سپس در مایکروفر را باز کنید. حال می توانید به راحتی چربی، جرم و تکه های غذای داخل آن را تمیز کنید.

لیمو ترش باعث از بین رفتن بوی نامطبوع سطل زباله می شود
چند تکه از پوست لیمو ترش را درون سطل زباله قرار دهید. روی آن را تا حدی آب سرد بریزید تا بوی ترش لیمو برطرف شود. حالا سطلی تمیز و بدون بو دارید.

لیمو ترش لکه پارچه لنین و کتان را پاک می کند
این روش برای پارچه های ظریف و نازک هیچ مشکلی به وجود نمی آورد. برای این که لکه روی پارچه را پاک کنید، آن قسمت را درون آب لیمو و نمک قرار دهید. اجازه دهید تا ۳۰ دقیقه این محلول روی لکه باقی بماند. سپس آن را با سرکه و آب گرم بشویید.

لیمو ترش لکه های روی تخته برش را از بین می برد
یک عدد لیمو ترش را برداشته و آن را برش دهید. قسمت برش خورده را روی تخته بمالید تا لکه و بوی مواد غذایی از بین برود. اگر می خواهید تاثیر بیشتری داشته باشد، مقداری نمک یا جوش شیرین را قبل از لیمو روی تخته بپاشید. اگر لکه مقاومت کرد، فرصت دهید یک شب این مواد روی تخته بماند و سپس آب کشی کنید. اگر تخته برش از جنس چوب است، بعد از این که شسته و خشک شد، روی آن را روغن خوراکی بمالید.