لباس عروس سنتی در کشورهای مختلف

لباس عروس سنتی در کشورهای مختلف

لباس عروس

مراسم عروسی در هر کشور مطابق با آداب و رسوم خاص آن کشور برگزار می شود و همچنین لباس های ملی و سنتی عروس و داماد نیز جزیی مهم ای ازن مراسم می باشد که بنا به منطقه جغرافیایی و دین و ملیت متفاوت و رنگارنگ می باشد.در ادامه لباس عروس کشورهای مختلف جهان را مشاهده خواهید نمود.

ازدواج مهمترین واقعه در زندگی هر شخص است بنابراین لباس های این مناسبت هم می تواند بسیار خاص و زیبا باشد. در هر کشوری عروس و داماد لباس های ملی مرسوم کشور خود را که فرهنگ کشورشان را منعکس می کند به تن می کنند.در این جا عکس هایی بسیار زیبا و خیره کننده از لباس عروس های سراسر دنیا به همراه داستانی که در پس این لباس ها نهفته است آورده ایم.

لباس عروس

بلغارستان

عروس بلغارستانی در لباس لباس عروس سنتی

.

لباس عروس

ترکیه

در ترکیه قبل از اینکه عروس خانه پدری را ترک کند و به مراسم برود برادر یا عموی عروس روبانی قرمز به کمر او می بندد. قرمز سمبل شادی، خوشبختی و معصومیت است.

.

لباس عروس

سریلانکا

در سریلانکا لباس عروس ترکیبی از سنت شرق و غرب است. آن ها ساری ابریشم دوزی شده به تن می کنند. جواهرات عروس باید به تعداد فرد باشد زیرا عدد فرد نشانه سعادت است.

.

لباس عروس

اندونزی

در اندونزی هر شخصی رسم و سنت خودش را برای عروسی دارد. دختران بومی در مراسم عروسی لباس های رنگارنگ با گلدوزی های سنگین می پوشند.

.

لباس عروس

هندوستان

لباس عروس هندی ها “لهنگا چولی” نام دارد. معمولا این لباس به رنگ قرمز است و جواهرات عروس طبق سنت Solah Shringar 16 قلم است.

.

لباس عروس

نوبیا (منطقه ای در جنوب مصر)

در نوبیا عروس ها روسری پوشیده و صورت خود را زیر نقابی پنهان می کنند.

.

لباس عروس

اریتره (شمال غربی آفریقا)

در اریتره عروس و داماد لباس و تاج مخملی بنفش تیره با گلدوزی های طلایی می پوشند.

.

لباس عروس

جمهوری تووا، روس

در جمهوری تووا لباس های سنتی مراسم عروسی شیوه زندگی نمادین مردم بومی را نشان می دهد. لباس های مراسم طوری دوخته شده اند که بتوان با آن ها سوارکاری کرد. لباس عروس از پارچه های رنگ روشن تهیه شده است.

.

لباس عروس

تبت

در تبت در روز جشن عروسی داماد برای عروس جواهرات و لباس عروس می آورد. لباس عروس شامل یک کلاه یا سرپوش، سکه های نقره برای تزئین مو و یک طلسم فلزی بودایی است.

.

لباس عروس

فلسطین

در مراسم عروسی رسمی، عروس لباس سفید بسیار زیبایی به تن می کند. اما در جشن واقعی باید یک لباس دیگر که توسط مادر عروس گلدوزی شده است بپوشد.

.

لباس عروس

پرو

در لیما پایتخت پرو لباس عروس قرمز و مشکی است.

.

لباس عروس

اردن

در اردن لباس عروس سفید و جواهرات او طلا و نقره است. سر عروس را با پارچه ای می پوشانند. رنگ سفید سمبل رشد، هارمونی و امنیت است.

.

لباس عروس

مالی

در مالی لباس عروس کافلان نام دارد و داماد پولیور گشادی به تن می کند. معمولا عروس و داماد رنگ سفید را انتخاب می کنند اما گاهی بنفش هم می تواند باشد.

.

لباس عروس

کره

سالیان سال است که عروس های کره ای لباسی به نام هانبوک استفاده می کنند که در کره جنوبی به آن Joseon-ot می گویند. هانبوک لباسی است آستین بلند با کمری دامن زیرسینه.

.

لباس عروس

ژاپن

لباس عروس های ژاپنی کیمونو با کلاهی خاص است که “تسونوکاکوشی” نام دارد. این کلاه برای پوشاندن شاخ حسادت عروس به کار می رود تا عروس در زندگی خود همسری مهربان و مطیع باشد.

.

لباس عروس

نیجریه

عروس های نیجریه پیراهنی توری می پوشند و قسمتی از پیراهن که kaftan نام دارد از پارچه های هندی دوخته شده است. جواهرات مرجان و کلاه خاصی هم به تن می کنند.

.

لباس عروس

چچن (جنوب شرقی روس)

در چچن لباس سفید عروس با گل سینه و کمربند زیبایی تزئین شده است. لباس عروس به دلیل نجابت او باید تمام بدن عروس را بپوشاند و موهای او هم با روسری سفید پوشانده شود.

.

لباس عروس

عراق

عروس های عراقی به رسم سنت بیشتر از 7 نوع لباس در رنگ های مختلف عوض می کنند. رنگ قرمز نماد عشق است.

.

لباس عروس

ایتالیا

ایتالیایی ها معتقدند که رنگ سبز خوشبختی و وفور می آورد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *