عکس متن دار تبریک ماه رمضان

تبریک ماه رمضان

ماه رمضان و فضای معنوی و روحانی آن می تواند برای همه آرامش دهنده و لذت بخ باید و همچنین شما می توانید آمدن این ماه زیبا را به همه تبریک ماه رمضان بگویید و مژده آمدن آن را بدهید.در این ماه که همراه با شب های قدر و نزول قرآن می باشد فضیلت های بسیاری وجود دارد.

رمضان یا رَمَضان المُبارَک (به عربی: رمضان) نام نهمین ماه سال قمری است.رمضان واژه‌ای عربی است که از سه حرف اصلی «رمض» ساخته‌شده‌است. رمض به معنای داغی سنگ در اثر شدت حرارت تابش خورشید و یاا شدت گرم است. در این ماه، روزه بر مسلمانان واجب شده‌است. ماه رمضان در دین اسلام ماهی مبارک است. در قرآن از این ماه به عنوان ماهی که در آن قرآن نازل شده یاد شده‌است.با توجه به آیه ۱۸۵۵ سوره بقره که نزول قرآن را در ماه رمضان می‌گوید و سوره قدر که نزول قرآن را در شب قدر می‌داند، مسلمانان معتقدند که شب قدر در این ماه واقع است.این ماه به عنوان خجسته‌ترین و بهترین ماه در اسلام شناخته می‌شود. از این ماه به عنوان ماه میهمانی خدا نیز نامبرده می‌شود.شب قدر شبی از شبهای ماه رمضان که از نظر مسلمانان مبارکترین شب سال می‌باشد، یکی از سوره‌های قرآن بنام سوره قدر به توصیف این شب پرداخته است ولی در قرآن بطور صریح به شماره شب آن در ماه رمضان اشاره نشده است.

اعمال ماه رمضان 
با رویت هلال ماه و آغاز ماه رمضان، مسلمانان روزه می‌گیرند
در این ماه بر تمام مسلمانان واجب است که روزه بگیرند و علاوه بر آن اعمال مستحبی بسیاری وجود دارد که ازز جملهٔ آنها می‌توان به تلاوت قرآن، خواندن ادعیه و همچنین افطاری دادن اشاره کرد. خواندن نماز تراویح نیز که زمان آن بعد از نماز عشاء است از عبادات مخصوص این ماه نزد اهل سنت می‌باشد.

 

تبریک ماه رمضان تبریک ماه رمضان تبریک ماه رمضان تبریک ماه رمضان تبریک ماه رمضان تبریک ماه رمضان تبریک ماه رمضان تبریک ماه رمضان تبریک ماه رمضان تبریک ماه رمضان تبریک ماه رمضان تبریک ماه رمضان تبریک ماه رمضان تبریک ماه رمضان تبریک ماه رمضان تبریک ماه رمضان تبریک ماه رمضان تبریک ماه رمضان تبریک ماه رمضان تبریک ماه رمضان تبریک ماه رمضان تبریک ماه رمضان تبریک ماه رمضان