طرز تهیه بستنی های هندوانه ای

طرز تهیه بستنی های هندوانه ای

بستنی های هندوانه ای

به طور معمول دوست داریم خوراکی هایی که برای شب یلدا با آن ها از میهمانانمان پذیرایی کنیم ظاهر و طعم میوه هایی مانند انار و هندوانه داشته باشد تا بتوانیم سنت این شب را حفظ نماییم.در این شب می توان برای کودکان خوراکی مختص و ویزه ای تهیه نمود و ان بستنی های هندوانه ای می باشد.که به دو صورت یخی و خامه ای می توان آن را درست نمود.برای تهیه این بستنی های خانگی با آموزش ما همراه باشید.

طرز تهیه 2 بستنی هندوانه ای برای شب یلدا
شب یلدا به دسرهای خوشمزه ای که دارد معروف است. یکی از دسرها برای شب یلدا، بستنی هندوانه ای است.

بستنی های هندوانه ای-2

بستنی یخی هندوانه برای شب یلدا
تخم های هندوانه جدا کرده و  درون مخلوط کن ریخته و میکس کنید. میکس هندوانه را درون قالب مورد نظرتان بریزید. چند عدد از تخم های هندوانه را هم برای تزیین درون آب هندوانه بریزید. قالب را درون فریزر قرار دهید تا کامل یخ بزند. طالبی را پوست گرفته و درون مخلوط کن میکس کنید. بعد از خارج کردن قالب از فریزر آب طالبی را روی هندوانه های یخ زده ریخته و چوب بستنی را درون آن قرار دهید.

بستنی های هندوانه ای-1

بستنی چوبی هندوانه ای برای شب یلدا
بستنی هندوانه و بستنی طالبی را در دمای اتاق قرار دهید تا آب شود. چیپس شکلاتی را درون بستنی هندوانه ای مخلوط کرده و درون قالب بریزید. قالب را درون فریزر قرار دهید تا کاملا ببندد. بعد از بسته شدن لایه اول،لایه دوم یعنی بستنی طالبی را روی آن ریخته و چوب بستنی را درون آن قرار دهید. مجدد قالب را درون فریزر بگذارید. برای خارج کردن بستنی کافی است چند دقیقه در هوای اتاق قرار دهید.

نکته : اگر بستنی هندوانه در دسترس تان نبود می توانید از بستنی توت فرنگی استفاده کنید.

منبع: سیمرغ

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *