شما چه گیمری هستید ؟!؟ (قسمت اول)

ps4 controller  ready

درود ؛ همان طور که سبک های مختلفی از بازیهای رایانه ای وجود دارد ؛ می توان بازی کنندگان را با توجه به سلایق و نحوه ی بازی کردن آنها به گروه هایی تقسیم کرد ! در این جا ما سعی داریم به معرفی  16 گروه های مختلف گیمرها بپردازیم  این مجموعه با تلاش خانم  JESS Mc Donell  از خبرنویسان حوضه ی بازیهای رایانه ای آماده  شده است .  با  دقت در این مقاله شاید حتی بتوانید به نکاتی در مورد شخصیت خود دست یابید :   (گرد آوری و ترجمه : امیررضا جواهردشتی )

1/ تکمیل کنندگان :  این دسته از گیمرها کسانی هستند که به جست و جو در محیط بازی علاقه دارند و دوست دارند بازیها را 100% تکمیل کنند یعنی بازی را کامل و  با تمامی مراحل فرعی و  کارهای جانبی به پایان برسانند ، برای مثال تمامی سکه ها را در مراحل پرشمار  بازی Super Mario  به دست آورند ، به تمامی معادن در سیارات مختلف بازی mass effect  کاوشگر ارسال کنند یا تمامی مسابقه های فرعی بازی را به انجام برسانند  و… . همچنین ممکن است بازیهایی را دوباره از ابتدا و یا از ذخیره ی قبلی ادامه بدهند تا به تمامی نتایج و پایان های ممکن در بازی دست یابند . در سری بازیهایی که در ادامه ی هم ساخته می شوند می بینیم که آنها تمامی مراحل قسمت قبل را تمام میکنند و بعد به سراغ قسمت بعدی می روند ! علاوه بر این ممکن است آنها را در حال بازی کردن بازیهای سبک دنیای باز (open world) مثل  GTA  هم ببینیم .

12

2/ دونده های سرعت (!):  گیمرهایی که در این دسته قرار می گیرند دوست دارند بازیها  را خیلی سریع تمام کنند  در کل آنها علاقه ی زیادی به داستان بازی ندارند ، مکالمه های بازی را رد می کنند  و بهتر است که بگوییم برای آنها تفریح کردن در اولویت است !  آنها  برای جست و جو در محیط بازی وقت نمی گذارند  و  از پازلها و معماهای موجود در بازی متنفر اند و می خواهند  زودتر به قسمت اکشن بازی  برگردند. بازی کننده ها در این دسته بیشتر میخواهند که مراحل اکشن سریع داشته باشند و بتوانند مراحل بازی را بدون توقف (!) به پایان برسانند  ،آنها معمولاً سراغ قسمت آنلاین بازی ها نمی روند و اصلاً به قسمت چند نفره ی بازیها نمی پردازند . اگر شما هم دوست دارید بازی ها را خیلی سریع تمام کنید ممکن است  جز این دسته از گیمرها باشید…

need-for-speed-most-wanted-2012-vantage-point

3/ نابودگران : کاربرانی که در این دسته قرار دارند به هیچ وجه دوست ندارند که وقت ارزشمندشان را در بازی با چیز دیگری به جز نابود کردن دشمنان سپری کنند ، آنها معمولاً در حال بازی کردن بازیهایی اند که در آنها باید همه چیز را نابود کنند. این گروه از گیمرها  هرگز وقتشان را برای صحبت بین شخصیت های بازی  و یا دیدن انیمیشن ها ی طولانی داخل بازی تلف نمی کنند وبه  سراغ بازیهای ماجراجویی مثل  Uncharted ،Tomb Raider  و… هم نمی روند .  اما در هرحال آنها یکی از بزرگترین دسته های گیمرها را تشکیل می دهند . اغلب ،آنها را در حال بازی کردن بازیهای اول شخص تیراندازی (fps) مثل Call of duty یا Battle field می بینیم ، درضمن این دسته از بازی کننده ها شتاب گیمرهای دونده ی سرعت را در نابود کردن همه ی دشمنان و تخریب همه چیز  را به همراه دقت بالای گیمرهای تکمیل کننده برای انجام این کار  دارا می باشند.    

fwqafgtwq

4/ برون گرایان : این گیمرها هیچ وقت دوست ندارند که تنها بازی کنند . آنها همیشه می خواهند در یک گروه و انجمن عضو باشند و به صورت چند نفره بازی کنند ؛ اعضای این دسته واقعاً گیمرهایی اجتماعی هستند. آنها علاقه دارند هر بازی  ای که با همکاری کردن (اصطلاحاً Co-op) قابل انجام است را بازی کنند خیلی هم تفاوتی ندارد که این بازی در چه سبکی باشد ؛ زمانی که بتوان آن را چندنفره بازی کرد این گیمرها را  خواهید یافت .گیمرهایی که در بازی های آنلاین فعال هستند و یا کسانی که سرورهای بخش چند نفره ی بازی ها  را پر می کنند نمونه هایی از اعضای این گروه  هستند . آیا  فکر می کنید شما عضو این گروه باشید ؟

 

quad2-full

5سازندگان : این دسته از گیمرها عاشق ساختن هستند . آنها دوست دارند زمان های بازی کردن خود را صرف ساختن شهرها و ساختمان های مختلف در بازیهایی نظیر رُم یا sim city  ویا شخصی سازی سلاح ها و تجهیزات خود در بازیهایی مشابه skyrim کنند و… . پس خیلی از آنها را می توان در حال انجام  بازیهای استراتژیک یافت ! (گرچه این روزها بازیهای استراتژی  طرفداران زیادی ندارد !)

 > البته بازیهای سبک شبیه ساز (Simulation)  بسیار مورد علاقه ی بازی کنندگان این دسته قرار دارد چون جایی برای آنها است که می توانند مردم و زندگی هایشان را در دنیایی بزرگ مثل بازی Sims بسازند.

 

 

925859_20050518_screen004

 

  6/ گیمرهای تحلیلگر :این گیمرها از پیمودن مراحل پر پیچ و خم  یا تیر اندازی و همچنین صحبتهای طولانی مدت با شخصیتهای داستان در بازی ها بدشان نمی آید اما چیزی که آنها حقیقتاً دوست دارند معما ها و پازل های موجود در بازی است . تحلیل گران دوست دارند مشکلات و مسائل را در بازی حل کنند و هر قدر سخت تر و پیچیده تر  باشد بهتر است ! البته  آنها با بازیهای ساده نیز راضی نمی شوند و بیشتر دوست دارند بازیهایی که معماهایی فیزیکی دارند  مانند portal ,Limbo را بازی کنند آنها همچنین به بازی هایی  که ساختارهایی در اختیار کاربر می گذارند و درست کردن و انجام دادن کارها را به خود گیمر واگذار می کنند علاقه دارند …

1312317025_limbo_6_fleroru.ru_-1024x576

 

7/ درون گرایان : همان طور که از نام آن ها مشخص است؛ این دسته وضعیتی دقیقاً عکس گیمرهای گروه برون گرا  دارند  . گرچه ممکن است گاهی آنها را در بخش های چند نفره ی بازی ها ببینیم اما در هرحال این گروه از گیمرها  علاقه ای به  کارهای گروهی و بازیهای چند نفره  ندارند و بیشتر دوست دارند که بازی ها را تک نفره و به تنهایی انجام دهند  . در کل نمی توان سبک خاصی از بازیها را به آنها نسبت داد آنها ممکن است به هرکدام از  انواع بازی ها در سبکهای مختلف  علاقه داشته باشند  ولی فقط در قسمتهایی که به صورت انفرادی و بدون اشتراک با دیگران قابل انجام است .  این گروه  همچنین نزدیکی زیادی به دسته ی گیمرهای سازنده  و تحلیل گر دارد. 

 

gamer-girls-xbox-6

 

8/ ارواح : گیمرهایی که در این دسته قرار می گیرند بیشتر دوست دارند که مراحل بازی را با مخفی کاری به انجام برسانند ، یعنی  کاملاً بی سر وصدا پیش  بروند، از هرجایی که می توانند برای پنهان شدن استفاده کنند ، به دشمنان نزدیک شوند و  بدون استفاده از سلاح ، کارشان  را تمام کنند.آنها ترجیح می دهند که بازی را از مسیر اصلی به انجام برسانند و برای پیش رفتن در بازی بیشتر از تاکتیک بهره می گیرند در نتیجه از انجام بازیهایی مثل mark of the ninja ،  Dishonored  و یا Thief   بسیار لذت می برند ؛ البته ممکن است حتی آنها را در حال انجام بازیهای اول شخص تیراندازی   ( FPS ) هم ببینیم اما در اینجا نیز اعضای این دسته از بازی کنندگان ، غافل گیر کردن دشمنان و انجام دادن کارهای جاسوسی  را به جای درگیریهای شدید برمی گزینند و میتوان گفت که آنها دوست دارند همه ی بازی ها را با همین سبک انجام دهند ! در ضمن بهتر است بدانید این گروه از گیمرها کمتر به سراغ بازی های چند نفره می روند. 

groblog2

> خب ؛ شما عضو کدام دسته یا دسته های گیمرها هستید ؟ این قسمت اول بود منتظر گروه های بعدی باشید  ؛ ادامه دارد  … 

کلمات کلیدی:

  • پروفایل مخصوص گیمر ها -

2 دیدگاه‌

  1. LONE WOLF گفت:

    والا من هر شونوزده دسته رو خوندم و بجز برون گرا همشون هستم.دوازده ساله گیمرم و عاشق resident evil و dead space.
    مرسی

  1. 20, جولای, 2013

    […] > مشاهده ی قسمت اول  ”شما چه گیمری هستید ؟!؟ ” < […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *