شما چه گیمری هستید ؟!؟ (قسمت دوم)

 

DSC00518_89603_640screen

در ادامه ی قسمت قبلی در بررسی گروه های مختلف گیمرها  ، اینبار هشت گروه دیگر خواهیم پرداخت  و دسته بندی را تکمیل خواهیم کرد … 

 

1/ گیمرهای کارکتر ساز (!) : اگر شما از اعضای این دسته  باشید همواره قبل از شروع کردن هر بازی باید مطمئن شوید  که ساختن شخصیت و کارکتر خود را در بازی به طور کامل تکمیل کرده اید .  بازی کنندگان این گروه دوست دارند هر قدر شخصی سازی که در بازی ممکن است را به کار گیرند تا کارکتر مورد علاقه ی خود را بسازند  . آنها علاوه بر چهره و تمامی اعضای بدن ، دوست دارند خصوصیات رفتاری شخصیت خود در بازی خود را ( در صورت امکان ) خودشان انتخاب کنند . خیلی هم تفاوتی ندارد که آنها بازیهای نقش آفرینی  (RPG)  و اکشن ماجراجویی (  Action-Adventure  ) را بازی کنند و یا شبیه ساز زندگی ( Life simulation ) را  . هرقدر امکانات برای ساختن کارکترها بیشتر وپیچیده تر باشد بهتر است  !  پس به این ترتیب بازیهایی مشابه SIMS  ، Brink و هر بازی دیگری که چنین امکاناتی را داشته باشد ؛ بسیار مورد علاقه ی  آنها خواهد بود  .

desmond

2/شوالیه ی روشنی : اگر با دقت کافی بین گیمرها بگردیم  می توان در هر ژانر و سبکی از بازی ها اعضای این گروه را  یافت  .در  هر جایی که این گیمرها باشند سعیشان  ایجاد عدالت  ،  نیکو کاری و  بخشش در بازی است .  این دسته از گیمرها همواره خوبی را بر بدی ترجیح می دهند و سعی می کنند با انتخاب های خود در بازی (و تغییر مسیر داستان )  به همه ی کسانی که اطرافشان هستند کمک کنند چه شخصیتهای دوستانشان و چه مردم عادی در بازی ! گرچه در اغلب اوقات  این تصمیم می تواند  خود آنها را  در ادامه ی مسیر بازی به خطر بیندازد و به آنها آسیب برساند ! ولی این مسئله  برای شوالیه های روشنی اهمیتی ندارد و همچنان انتخاب های آنها خوب و اخلاقی خواهد بود .  اگر شما نیز یکی از اعضای این گروه باشید حتماً   کارهای فداکارانه ای را  انجام داده اید  و در داستان بازی با شخصیت ها همدلی و همراهی داشته اید ؛  پرداختن به مشکل شخصی میراندا در مورد خواهرش آریانا در Mass effect2   ، کمک به بازماندگان در I am Alive    تنها نمونه هایی از کارهای شوالیه های روشنی است … 

06162011_Mass_Effect_3_FemShep

3/ نیمه گیمرها : اعضای این دسته در واقع  خیلی  هم اهل بازی های رایانه ای نیستند  بلکه فقط گاهی وقتشان را با بازی کردن سپری  می کنند ؛ علایق خیلی خاصی در مورد سبک ها و بازی های مختلف ندارند و به طور معمول تنها برای تفریح است که در حال بازی کردن هستند  و با داستان بازی و آنچه در قسمت های پیشین آن رخ داده  یا در ادامه رُخ  می دهد کاری ندارند ؛  پس دل کندن و رها کردن بازی ها برایشان زیاد سخت نیست .   

exit the game

4/ پس انداز کنندگان : گیمرهای این دسته را تقریباً می توان در حال بازی کردن هر سبکی از بازیهای رایانه ای دید  ؛ آنها همواره در تلاش اند که هر قدر می توانند پول ، امتیاز و منابع ممکن را به دست بیاورند . آنها نقاط مختلف بازی را جست وجو می کنند ، به هر گوشه ای   سرک می کشند تا هر چیز  ممکن  را بیابند  ولی آنها علاقه ی چندانی  به خرج کردن اندوخته ی خود ندارند مگر آنکه این کار موجب شود آنها تجهیزات یا امکانات بیشتری به دست بیاورند خیلی هم عجیب نیست اگر آنها را در قسمت آنلاین بازی ها در حالی که تمامی غنایم را برای خودشان بر می دارند و همراهانشان را در مبارزه با دشمنان تنها می گذارند ببینیم !!!!؟!

borderlands_2_lite_by_kraytos-d4sfruy

5/نماینده ی شرارت : بعضی از گیمرها واقعاً دوست دارند نابودی دنیای خود  را ببینند  واین دسته از گیمرها هم بخشی از آنها هستند !  دقیقاً برعکس شوالیه های روشنی به هیچ وجه از این گیمرها انتظار کمک و همکاری  و یا تلاش برای نجات دیگران را نداشته باشید. واضح است که  این گیمرها با اخلاق و عدالت در بازی کاری ندارند و در عوض ستمگری  را ترجیح می دهند ! این دسته از گیمرها مخصوصاً به بازیهایی علاقه دارند که  وجود  اعمال بی رحمانه در آن کاملاً  واضح و آشکار است  که از آن جمله می توان بازی های Prototype  ،  GTA و Over lord را مثال زد . اگر شما عضوی از این دسته از گیمرها باشید ممکن است حتی به نیروهای خودی هم رحم نکنید  و یا افراد بی گناه را در داستان بازی به قتل برسانید . درکل میتوان گفت این گروه نزدیکی زیادی به گیمرهای نابودگر نیز دارند !

PROTOTYPE

6/ به شدت سخت گیر : گیمرهایی که  در این دسته قرار می گیرند هیچگونه تنظیمی برای بازی به جز سخت ترین درجه ی ممکن را نمی پذیرند ؛ کسانی که در این دسته قرار دارند  ؛ دوست دارند که تجربه ی آنها از بازی خیلی  دشوارتر از آن چیزی باشد که  حتی در واقعیت ممکن است پیش بیاید ! آنها همیشه  بالاترین درجه ی سختی ممکنه را برای بازی انتخاب می کنند البته این گیمرها بازیهایی که تنظیم   درجه ی سختی به صورتی دستی نیست بلکه بر اساس مهارتهای آنها می باشد را بیشتر می پسندند. گیمرهای بسیار سخت گیر از مبارزات طولانی با دشمنان زیاد یا جنگ با اژدها  و کلاً هرکاری که سخت انجام شود لذت می برند . می توانید آنها را در حال بازی کردن بازیهایی نظیر Dark souls ، Super meat boy  و یا Alan wake  پیدا کنید …

 

The-last-of-us

 

7/گیمرهای خواننده (!) : گروهی از گیمرها که به درون گرایان ، تحلیل گرها و البته تکمیل کنندگان خیلی نزدیک هستند همین گیمرهای خواننده هستند.  این گیمرها  مکالمه هایی که در بازی رد و بدل می شود را به طور کامل می خوانند و دنبال می کنند  . آنها عاشق این هستند که خودشان را وارد جهان بازی کنند و به طور کامل به داستان آن دست یابند . معمولاً بازی های نقش آفرینی اخیر  و سبک استراتژیک و همچنین بازیهای ماجراجویانه ی پر محتوا  محبوب این گیمرهاست چراکه در این بازیها  به مقدار زیادی نوشته و مطلب  برای خواندن و مکالمه های طولانی که خواسته ی خودشان است ؛ دست می یابند . این گیمرها را میتوانید در حال بازی کردن بازی هایی از شبیه Dragon age  و Longest journey   یا حتی Mass effect   بیابید .

 

DragonAge2 2011-04-02 01-14-46-20

8/مدافعان : و بالاخره  این دسته از گیمرها کسانی هستند که خیلی با سری بازی مورد علاقه ی خودشان درگیر شده اند . برای آنها مهم دنبال کردن  قسمت های هر کدام  از سری بازیهای مورد علاقه یشان است و نه کیفیت آن بازی ! در حقیقت در اینجا اهمیت و میزان سرگرم کننده بودن بازی برای گیمرهای مدافع کنار می رود  و دنبال کردن و وفادار ماندن  به  بازی محبوبشان بیش از مسائل دیگر اهمیت می یابد ؛ همچنین  این گروه ازگیمرها به مانند تکمیل کنندگان  معمولاً تمایل زیادی به تکمیل کردن تمامی مراحل سری بازیهای محبوبشان دارند .

Resident-Evil-6-Leon-vs-Chris-resident-evil-31853530-1800-892

 

 > خب ؛ با شانزده دسته ی مختلف از گیمرها آشنا شدید .  به نظر خودتان شما عضو کدام یک از از این گروه ها هستید؟ به کدام دسته (یا دسته ها )  بیشتر علاقه داشتید و از کدام گروه ها خوشتان نیامد ؟   من شخصاً به  گروه های تکمیل کنندگان ، شوالیه های روشنی ، کارکتر ساز و همچنین روح علاقه دارم  . با ارسال نظرات خود  ما را  از دیدگاه تان  با خبر کنید ! 

———————————————–

> مشاهده ی قسمت اول  “شما چه گیمری هستید ؟!؟ ” <

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

1 دیدگاه در “شما چه گیمری هستید ؟!؟ (قسمت دوم)

جالب بود.من خودم جز پس انداز کنندگان,ارواح,سازندگان و برون گرایان هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *