منوی Send to یکی از پرکاربرد ترین و بهترین قسمت های کلیک راست ویندوز می باشد . گاهی اوقان نیاز می باشد که آدرس پوشه و یا نرم افزار دلخواهی را به این منو اضافه کنیم . در این قسمت قصد داریم با آموزش شخصی سازی منوی send to در ویندوز به شما در افزایش سرعت در انجام کارها کمک کنیم . شما میتوانید این آموزش و راهکار را در ویندوز های 10 ،8 و 7 یا ویستا اجرا نمایید .با ما همراه باشید .

شخصی سازی منوی Send to در ویندوز,Customize the Send To Menu in Windows 10, 8, 7, or Vista

تغییر میانبر های Send to

برای رفتن به منوی سند تو ! (Send to) وارد File Explorer (مای کامپیوتر) شوید و متن زیر را در قسمت آدرس بار وارد کنید و اینتر بزنید .

[quote]shell:sendto[/quote]

با وارد کردن این کد شما به صورت مستقیم وارد پوشه مربوطه که در آدرس زیر قرار دارد می شود .

[quote]C:Users<yourusername>AppDataRoamingMicrosoftWindowsSendTo[/quote]

خب حالا همه چیز زیر نظر شماست … دوست ندارید از فکس استفاده کنید ؟ از نرم افزار ایمیل ویندوز استفاده نمی کنید ؟ خب میتوانید آنها را حذف و یا جایگزین نمایید .

Customize the Send To Menu in Windows 10, 8, 7, or Vista

اضافه کردن آیتم های دلخواه به منوی Send to

برای اضافه کردن آیتم ها و اپلیکیشن های دلخواه خود کافیست یک شورت کات از آن بسازید و آن را به پوشه ی Send to انتقال دهید . برای مثال اگر میخواهید نوت پد را به این پوشه انتقال دهید . ابتدا بر روی نرم افزار نوت پد کلیک راست کرده و آن را کپی کنید . سپس در پوشه سند تو آن را به صورت شورت کات Paste (جایگذاری) کنید .

 

با این روش شما میتوانید اپلیکیشن ها و پوشه های دلخواه خود را به منوی Send to اضافه نمایید . همانطور که در بالا توضیح دادیم . این روش در تمامی ورژن های ویندوز قابل اجرا می باشد و مشکلی بابت اجرا در ویندوز های ویستا ،7،8 و 10 وجود ندارد .

شما میتوانید برای یادگیری دیگر بخش های ویندوز ده به بخش تازه بروز شده ویندوز ده مراجعه نمایید تا از جدیدترین آموزش ها و اخبار ویندوز 10 مطلع شوید .

منبع : howtogeek