مقامات يك شهر روماني راهكار ويژه اي را براي جلوگيري از ولخرجي شهروندان يافته اند : نصب دستگاه هاي خودپرداز در ارتفاع هاي متفاوت و عجيب.

به گزارش روز سه شنبه جام جم آنلاين به نقل از جنتسايد، شهر تيميسوارا روماني بار ديگر و پس از ماجراي قبرستان هاي دروغين در سال 1989 نامش را برسر زبان ها انداخت.


اين بار نام شهر تيميسوارا به دليل تصميمي عجيب و غريب به اخبار راه يافته است. روماني نيز مانند برخي از كشورهاي اتحاديه اروپا از بحران مالي در امان نمانده است اما مقامات تيميسوارا به قول خودشان راه حل خوبي را براي مقابله با اين بحران يافته اند.


از چند روز پيش ساكنان شهر با تعجب و نيز نارضايتي شاهد تغييرات و جابجايي هايي در رابطه با خودپردازها بودند.


برخي از خودپردازها پس از نقل مكان در ارتفاعي نصب شده اند كه مشتريان براي دريافت پول ناگزيرند دو زانو زده و در حالتي تقريبا شبيه دعا خواندن كار خود را رفع و رجوع كنند.


تعدادي ديگر از دستگاه هاي خودپرداز در ارتفاع نزديك به دو متري از سطح زمين نصب شده اند به طوري كه دريافت پول از آنها حتي براي يك بسكتباليست نيز  بسيار دشوار است.


با اين حال، اين تدبير مقامات تيميسوارا براي جلوگيري از ولخرجي  شهروندان نه تنها موثر نبوده بلكه خشم آنها را برانگيخته و آنها با بايكوت كردن بانك هاي شهرشان براي دريافت يا پرداخت پول به شهرها و روستاهاي مجاور مي روند. مترجم : بهرام افتخاري

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب