مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران كشور با بیان اینكه كمبود عرضه مرغ در بازار وجود ندارد؛ گفت: افزایش قیمت نهاده ها و هزینه تمام شده تولید، باعث گرانی قیمت مرغ در بازار مصرف شده است.

حسین مقدم نیا مشكل نوسانات نرخ ارز، كاهش سرمایه در گردش مرغداری ها و گشایش اعتبارات بانكی را از دیگر مشكلات تولیدكنندگان مرغ گوشتی دانست و افزود: طی دو ماه گذشته قیمت نهاده های طیور از جمله كنجاله سویا و ذرت افزایش داشته است.


وی اظهارداشت: هم اكنون تولیدكنندگان گوشت مرغ در تامین نهاده های طیور به دلیل افزایش قیمت ذرت با مشكل مواجه شده اند.


وی با بیان اینكه سال گذشته نرخ هر كیلو گرم كنجاله سویا حدود 480 تومان بوده است، ادامه داد: طی چند روز گذشته نرخ كنجاله سویا در بازار به قیمت 1300 تا 1600 تومان و همچنین قیمت ذرت آرژانتینی 600 تومان و ذرت اكراینی حدود 580 تومان به فروش می رسد.


مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی یكی دیگر از عوامل افزایش قیمت مرغ را متاثر از افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار برشمرد و گفت: با گرانی قیمت گوشت قرمز، مصرف كنندگان به سمت مصرف گوشت مرغ گرایش پیدا كرده اند كه این امر نیز در افزایش قیمت گوشت مرغ نیز بی تاثیر نبوده است.


مقدم نیا با اشاره به اینكه سال گذشته مرغ زنده در مرغداری هركیلو گرم 2 هزارو 700 تومان خریداری می شد، تصریح كرد: هم اكنون مرغ در مرغداری 3 هزارو 145 تومان خریداری می شود.


وی اضافه كرد: قیمت مرغ در عمده فروشی ها، میادین میوه و تره بار تا خرده فروشی ها بین چهار هزار و 900 تومان تا پنج هزارتومان در هر كیلوگرم است كه این تفاوت نرخ باعث ضرر تولیدكنندگان و مصرف كنندگان نهایی می شود.(ايرنا)

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب