جنین شما پسر است یا دختر ؟ جنین دختر چه علایمی دارد ؟ به دنیا آمدن فرزند یکی از زیباترین لحظات پدرو مادر می باشد .جنسیت فرزند برای والدین شاید خیلی مهم نباشد اما دانشتن جنسیت برای تهیه لوازم زندگی کودک نیاز می باشد . برای اینکه قبل از سونوگرافی بدانید که جنین پسر چه علایمی دارد با ما همراه باشید .

جنین پسر چه علایمی دارد ؟

1. ضربان قلب کودک شما کمتر از 140 ضربه در دقیقه باشد.
2. شکم تان در بارداری بیضی شده باشد.
3. شکمتان در بارداری به سمت پایین باشد.
4. در طی دوازده هفته اول بارداری تهوع و استفراغ چندانی نداشته باشید.
5. سینه چپ تان کوچکتر از سینه راست باشد.
6. به مدت چند دقیقه در آینه به خودتان نگاه کنید و مردمک چشم هایتان گشاد شود.
7. اگر دلتان غذاهای شور و پروتئینی بخواهد مانند پنیر یا گوشت.
8. اگر سر انگشت های پای تان دائم یخ می کند.
9. اگر پوست تان خشک شود.
10. اگر مویتان خوش حالت و درخشان شوند.
11. اگر موهای زائد بدن تان طی بارداری سریع تر از معمول رشد کنند.
12. اگر رنگ ادرارتان زرد روشن باشد.

Image result for ‫جنین پسر چه علایمی دارد‬‎

چگونه بفهمیم جنین پسر است یا دختر ؟

شکم هندوانه یا توپ بسکتبال؟
توی آینه به شکم تان نگاه کنید. شبیه توپ بسکتبال گرد شده است احتمالا جنین تان پسر است و اگر شبیه هندوانه به نظر می رسد، احتمالا صاحب دختر شده اید.

لگد به دنده یا مثانه؟
کمی به حرکات جنین تان در طی روز دقت کنید و ببینید که کدامیک از قست های بدن تان بیشتر در معرض ضربه های جنین قرار دارد. اگر بیشتر ضربه ها را به سمت سینه یا دنده های تان احساس می کنید جنین شما دختر است اما اگر بیشتر احساس می کنید که به مثانه تان لگد می زند و کلا حرکاتش را در پایین شکم احساس می کنید احتمال دارد که جنین تان پسر باشد.

ویار چی دارید؟
اگر عاشق طعم شیرین و همه خوراکی هایی شده اید که به نوعی شیرین هستند جنین تان دختر است ولی اگر بیشتر به غذاهای شور و ترش علاقه پیدا کردید و طاقت شیرینی را اصلا ندارید و از بوی شیرین حالت تهوع می گیرید باید انتظار یک پسر را بکشید. داشتن هوس غذاهای پر ادویه و تند نیز حکایت از پسر بودن جنین می کند.

سینه های تان چقدر بزرگ شده است؟
مادرهایی که قرار است صاحب دختر شوند معمولا احساس می کنند که سینه شان یکی دو سایز نسبت به قبل بزرگتر شده است اما اگر سینه های شما از نظر اندازه و سایز هیچ تفاوتی با زمان قبل از بارداری تان ندارد یعنی که قرار است پسردار شوید.

وضعیت پوست و مو و ناخن تان چطور است؟
اگر زیباتر از قبل شدید، اگر موها و ناخن های تان سریع تر از قبل رشد می کنند و اگر موهای تان برق خاصی می زند جنین تان پسر است در غیر این صورت اگر پوست تان نرم تر شده اما موهایتان حالت اصلی اش را از دست داده است و کدر شده باید انتظار یک دختر را بکشید.

آزمون حلقه ازدواج
حلقه ازدواج تان را از انگشت تان در آورده و آن را توی یک زنجیر کرده و بالای شکم تان نگه دارید. اگر حلقه به این طرف و آن طرف برود نشانه این است که جنین شما دختر است اما اگر حرکتش دایره ای باشد یعنی پسر دار شده اید.

محاسبه جنسیت از روی سن مادر
سن خودتان را در زمانی که اقدام به بارداری کردید با عدد ماهی که در آن اقدام کردید جمع بزنید. اگر نتیجه زوج باشد جنین پسر و اگر فرد باشد جنین شما دختر است.

بالشت تان را به چه سمتی می گذارید؟
اگر موقع خوابیدن بالشت تان به سمت شمال است جنین پسر و اگر به سمت جنوب قرار می گیرد جنین دختر است.

به کدام پهلو می خوابید؟
مادرهایی که به پهلوی راست می خوابند معمولا دختردار شده و مادرهایی که به پهلوی چپ شان می خوابند احتمالا جنین پسری را در رحم شان دارند.

اولین کلمه فرزند قبلی تان چه بوده است؟
اگر اولین کلمه ای که فرزند قبلی تان گفته «مادر» بوده در این بارداری دختردار می شوید و اگر «بابا» گفته باشد باید انتظار یک پسر را داشته باشید.

از افسانه تا واقعیت
بعضی از علائم بارداری هستند که به جنین پسر یا دختر ارتباط داده می شوند. آیا علم چنین فرضیه هایی را قبول دارد؟ در ادامه از برخی از این علائم رازگشایی کرده ایم.

1. اگر شکم به سمت پایین باشد جنین پسر و اگر به سمت بالا باشد، جنین دختر است.
علم چه می گوید: وضعیت شکم مادر بسته به سن بارداری و فرم بدنی مادر دارد و جنسیت جنین نمی تواند روی فرم شکم اثر بگذارد.

2. جنین پسر سرعت رشد موی زائد پای مادر را بیشتر می کند.
علم چه می گوید: جنین به خودی خود نمی تواند آنقدری هورمون بسازد و ترشح کند که بتواند روی سرعت رشد موی بدن مادر اثر خاصی داشته باشد.

3. اگر رنگ ادرار مادر تیره باشد جنینش دختر و در غیر این صورت پسر است.
علم چه می گوید: رنگ ادرار مادر بسته به میزان آبی دارد که در طی روز مصرف می کند و میزان رنگ دانه هایی که همراه مواد غذایی به بدنش وارد شده است. جنسیت جنین روی رنگ ادرار مادر اثری ندارد و این مسئله بسته به میزان هیدراتاسیون بدن خود مادر است.

4. تعداد ضربان بالاتر قلب می تواند نشانه دختر بودن جنین باشد.
علم چه می گوید: مطالعات متعددی در این زمینه انجام شده که نشان داده اند تعداد ضربان قلب جنین تحت تأثیر سن بارداری و میزان حرکات جنین است نه جنسیت او.

5. مخلوط کردن ادرار با ماده شوینده و تغییر رنگ آن می تواند جنسیت جنین را تعیین کند.
علم چه می گوید: این مسئله نه تنها صحت ندارد بلکه ممکن است شما و فرزند به دنیا نیامده شما را مسموم هم بکند.

6. ویار شیرین یعنی جنین دختر و ویار شور یعنی جنین پسر.
علم چه می گوید: مادر باردار ممکن است در طی بارداری هوس هر نوع غذا یا ماده غذایی خاصی را بکند و طعم آن هیچ ربطی به جنسیت جنینی که در شکمش حمل می کند، ندارد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *