رئيس قوه قضاييه در جلسه امروز مسئولان عالي قضايي توسعه استفاده از فناوري‌هاي نوين و تعميم به تمام دستگاه قضايي پس از انجام دوره آزمايشي، آن را از رويکردهاي قوه قضاييه در سال 91 با هدف تسهيل خدمت‌رساني به مردم و مراجعان به دادگاه‌ها، دادسراها و سازمان‌هاي تابعه قضايي اعلام کرد.

به گزارش روز چهارشنبه جام جم آنلاين به نقل از اداره كل روابط‌عمومی و تشریفات قوه قضاییه، ، آيت‌الله آملي لاريجاني با تسليت فرارسيدن ايام فاطميه، دستيابي به حقيقت والاي انساني را راهي براي رسيدن به مدارج بالاي معنوي دانست و ائمه اطهار را الگويي بي‌بديل در درک و شناخت مقام و جايگاه حقيقي انسان برشمرد.

رئيس دستگاه قضايي در ادامه با اشاره به تناقض غربي‌ها در برخورد با مسئله سوريه و با يادآوري سابقه طولاني استعمارگري کشورهاي غربي، رفتارهاي فعلي و تناقض‌هاي موجود غربي‌ها بويژه آمريکا در برخورد با کشورهاي مختلف را به مراتب بدتر از دوران استعمار قديم توصيف کرد و افزود: کشورهاي غربي فرياد مظلومان و بي‌پناهان کشور بحرين را که خواهان برابري در حق راي هستند نمي‌شنوند و در مقابل، تمام تلاش خود را براي شکستن خط مقدم مقاومت در سوريه از طريق اعمال فشار و حتي مسلح کردن مخالفان دولت قانوني به اين کشور ادامه مي‌دهند و در عين حال مدعي دفاع از حقوق بشر نيز هستند.

وي تاکيد کرد: غربي‌ها و صهيونيست‌ها بخوبي مي‌دانند که از کجا ضربه خوردند و مي‌دانند که سوريه در خط مقدم مقاومت عليه استکبار و صهيونيست است و به همين دليل است که مي‌‌خواهند اين سد مقاومت را بشکنند اما برخلاف تصوراتشان مقاومت دولت و ملت اين کشور ادامه دارد.

رئيس قوه قضاييه با ابراز تاسف از حضور برخي کشورهاي منطقه در جبهه آمريکا عليه سوريه، بر حمايت جمهوري اسلامي ايران از اين کشور تاکيد کرد و اظهار داشت: متاسفانه برخي روساي کشورهاي اسلامي که بر منابع عظيم خدادادي تکيه زده‌اند به جاي اين‌که اين ثروت عظيم را عليه دشمنان اسلام به کار گيرند فريب آنان را خورده و از جانب غربي‌ها به بازي گرفته ‌شده‌اند اما جمهوري اسلامي ايران ضمن حمايت از انجام اصلاحات لازم در نظام قانوني سوريه از راه‌هاي دموکراتيک، مقاومت اين کشور را حمايت مي‌کند.

وي در ادامه به ديدار روز گذشته مسئولان نظام و تاکيد دوباره مقام معظم رهبري در اين ديدار بر حمايت از توليد ملي اشاره کرد و گفت:‌ حمايت از توليد ملي اگرچه هميشه مطلوب بوده است اما در برهه فعلي و در حالي که تمام تلاش دشمنان به خيال واهي خود فشار اقتصادي و تسليم ملت ايران است، حمايت از توليد ملي اهميت بسيار بيشتري مي‌يابد.

لاريجاني با اعلام آمادگي قوه قضاييه در برنامه‌ريزي و حمايت از توليد ملي تشکيل کميته‌اي مشترک ميان سه قوه به منظور بررسي و تبيين و تدوين راهکارهاي مناسب اجرايي کردن بحث حمايت از سرمايه و توليد ملي را خواستار شد و گفت: قوه قضاييه آماده همکاري براي تحقق عملي شعار توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني است.

وي همچنين تشکيل معاونت فرهنگي با هدف توسعه فعاليت‌هاي فرهنگي و اخلاقي باتوجه به ضرورت ارتقاي مدارج اخلاقي و معنوي در قوه قضاييه و نيز تشکيل مرکز رسانه‌اي قوه قضاييه را از ديگر برنامه‌هاي پيش روي دستگاه قضايي در سال جاري برشمرد.

در جلسه امروز مسئولان عالي قضايي موضوع حبس الکترونيک، پس از ارائه گزارشي از جانب رئيس سازمان زندان‌ها و اقدامات تاميني و تربيتي کشور مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

لاريجاني با تاکيد بر ضرورت اجرايي و عملياتي شدن طرح حبس الکترونيک گفت:‌ در قانون برنامه پنجم اين موضوع لحاظ شده است و اجرايي شدن اين طرح کمک موثري در کاهش معضلات مربوط به زندان‌ها خواهد بود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب