ترفندها و نکته هایی از iOS 8

iOS 8 comes packed with useful features

بعد از معرفی iOS 9 در WWDC، تمام توجه ها به آن معطوف شده است. اما هنوز سه ماه تا عرضه ی این نسخه برای آیفون ها و آی پد ها باقی مانده. در این مدت شما می توانید با مطالبی که در این پست مطالعه می کنید بیشترین استفاده را از iOS 8 ببرید.

 

غیرفعال کردن رمز عبور برای برنامه های رایگان

اگر نمی خواهید هربار که یک برنامه ی رایگان برای گوشی یا تبلت خود دانلود می کنید پسورد iTunes خود را وارد نمایید، در Settings به iTunes & App Store رفته، Password Settings را بزنید و Require Password  را خاموش کنید. توجه کنید که برای فعال شدن این گزینه باید Touch ID را غیرفعال کرده باشید.

 

استفاده از کیبوردهای دیگر

اپل اشتیاق چندانی به میدان دادن به توسعه دهنده های دیگر ندارد، اما iOS 8 به شما اجازه ی نصب یک یا دو کیبورد دیگر را می دهد. برای مثال می توانید کیبوردهای مشهور SwiftKey یا Flesky را نصب کنید. برای اینکار در قسمت Settings، به ترتیب وارد Genral، Keyboard شده و سپس Keyboards را بزنید.

تغییر فوکوس و نوردهی

حتی اگر فردی مشتاق عکاسی باشید، احتمالاً متوجه نشده اید که برنامه ی دوربین iOS حقه ای در آستین خود دارد: اگر یک بار روی صفحه ضربه بزنید تا فوکوس انجام شود و سپس بار دیگر ضربه بزنید و انگشتتان را یک جای دیگر روی صفحه نگه دارید، می توانید با بالا و پایین بردن انگشت خود نور صفحه را کم و زیاد کنید. این ویژگی مفید به شما کنترل بیشتری روی تصاویرتان می دهد.

انتخاب موتور جستجو

شاید تغییر بزرگی به نظر نرسد اما در iOS 8 این امکان برای اولین بار در Safari فراهم شده که موتورجستجوی پیشفرض را تغییر دهید. برای انجام این کار وارد Settings شده و Safari را بزنید. در زیر عنوان Search Engine می توانید از میان گوگل، یاهو، بینگ و DuckDuckGo یکی را برگزینید.

 

با موزیک بخوابید.

iOS به کمک یک ویژگی که به خوبی مخفی شده به شما اجازه می دهد با موزیک مورد علاقه ی خود بخوابید. برنامه ی Clock را باز کنید، وارد تب Timer شوید و در منوی When the Timer Ends گزینه ی Stop Playing را انتخاب کنید. این گزینه باعث می شود بعد از زمان مشخص پخش موسیقی از طریق برنامه ی Music یا هر برنامه ی دیگری متوقف شود و به این ترتیب می توانید با خیال راحت با موسیقی مورد علاقه ی خود بخوابید بدون اینکه نگران پخش شدن آن در تمام شب باشید.

 

دسترسی سریع به مخاطبین

دوبار روی دکمه ی Home بزنید تا اپ سویچر باز شود، و به طور پیشفرض می توانید آخرین مخاطبین خود را در بالای صفحه ببینید. برای نمایش یا مخفی کردن این آواتارها، به مسیر Mail، Contacts و تب Calendars رفته، Settings را بزنید و در لینک Show In App Switcher تغییرات را اعمال کنید.

 

چه کاری از دست Siri برمی آید؟

اپل هرازچندگاهی ویژگی جدیدی برای Siri  منتشر می کند و همراه بودن با تمام توانایی های این دستیار دیجیتالی را دشوار می سازد. برای دیدن تمام کارهایی که می توانید انجام دهید، دکمه ی Home را نگه دارید و سپس بگویید what can I ask? تا تمام دستورات Siri نمایش داده شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *