ترسا فیدالگو کیست ؟ ترسا فیدالگو واقعیت دارد ؟

باز هم شایعه و باز هم فضای مجازی … این روز ها در فضای مجازی شایعاتی میپیچد که با عقل انسان همخوانی ندارد . همانطور که در تالارگفتگو هم گفته بودیم اکثر پیام هایی که در وایبر و واتس آپ و … منتشر می شوند مانند همین ترسا فیدالگو شایعه بوده و سند خاصی ندارند … برای فهمیدن ماجرای شایعات و ترسا فیدالگو با ما همراه باشید . براستی ترسا فیدالگو چیست ؟

teresafidalgo

ترسا فیدالگو چیست ؟

من ترسا فیدالگو (teresa fidalgoهستم و ۲۷ سالمه و چند سال پیش در یک تصادف مردم. اگر من رو باور نکنی و این پیام رو برای دیگران نفرستی هر شب میام کنارت می خوابم یا بخوابت میام و میترسونمت یا برات مشکل بوجود میاد و مثل من توی یک تصادف میمیری.

بانوی سفید، روح زنی است رنگ پریده که بارها در مناطق روستایی ظاهر شده است. گفته می‌شود که این روح زخم عمیق روحی را در طول زندگی دردناک خود تجربه کرده است. افسانه‌های مربوط به این زن سفید پوش در گوشه و کنار جهان و به طرق مختلف بازآفرینی شده است و البته در بسیاری از این داستان‌ها، این زن یا همسر یا نامزد خود را از دست داده و یا شاهد خیانت آنها بوده است. از سوی دیگر بانوی سفید پوش اغلب با “بَنشی” (Banshee) مقایسه می‌شود، به این معنا که حضور او ناگهانی او در میان خانواده، نشان دهنده‌ی مرگ زودهنگام فردی از اعضای خانواده بوده و به نوعی این حضور، شوم و بد یمن تلقی می‌شود.

ترسا فیدالگو - ترسافیدالگو - ترسا فیدالگو کیست؟ - ترسا فید الگو - ترسا فیدالگو کیست - ترسافیدالگوکیست؟ - ترسا فیلداگو - ترسا - ترسا فیداگلو - فیدالگو -

ترسا فید الگو –ترسا فیدالگو کیست؟

به صورت کلی، این پدیده با حضور روح زنی که لباسی سفید که به لباس‌های عصر ویکتوریایی شباهت دارد، توصیف می‌شود. زنی تنها که در جاده‌های خلوت و دورافتاده ظاهر شده و تراژدی زندگی خود را این بار در زندگی دیگران توصیف می‌کند. از “ترسا فیدالگو” نیز، به عنوان زن سفید پوش یاد می‌شود. روح سرگردان دنیای اینستاگرام که ظاهرا در تصادف ماشین در نزدیکی شهر “سینترا” (Sintra) پرتغال کشته شده است.

داستان‌های ارواح

داستان از یک فیلم مستند شروع شد. وقتی یک گروه از جوانان، ماشین خود را متوقف کرده و غریبه‌ای را در جاده‌ای تاریک و خلوت سوار کردند. در طول این سواری کوتاه، این غریبه که دختری جوان به اسم “ترسا فیدالگو” است، از زندگی و مرگ خود می‌گوید. او اشاره می‌کند که دو سال پیش طی حادثه‌ی رانندگی کشته شده است، داستانی که از سوی نوجوانان مورد قبول واقع نمی‌شود. آنها تصور می‌کردند ترسا با آنها شوخی می‌کند، اما وقتی ماشین به همان جایی می‌رسد که ترسا ادعا می‌کند سانحه رانندگی منجر به مرگ او در آنجا رخ داده، ترسا ناگهان تغییر شکل داده و ظاهری ترسناک به خود می‌گیرد.

فیلم ترسال فیدالگو-ترسا فیدالگو-ترسافیدالگو روح-داستان ترسا فید الگو

ترسا فیدالگو ؛داستان ترسا فید الگو

او ناگهان به سمت دوربین برگشته و شروع به جیغ کشیدن می‌کند. دوربین صورت او را نشان می‌دهد که اکنون مجروح و خون آلود است. و درست در اوج ترس و وحشت، ترسا ناگهان ناپدید می‌شود. به دنبال این شوک ناگهانی، ظاهرا کنترل خودرو از دست راننده خارج شده و ماشین تصادف می‌کند. در نهایت بر طبق گزارش‌های موجود، دو سرنشین خودرو در این تصادف جان خود را از دست می‌دهند.

-teresafidalgo-ترسا فیدالگو -ترسافیدالگو -ترسا فید الگو -ترسا فیدالگو کیست؟ -ترسا فیدالگو کیست -ترسافیدالگوکیست؟ -ترسا فیلداگو -ترسا -ترسا فیداگلو -ترسا فيدالگو -ترسا فیدالگو

تاریخ ویدیو نشان می‌دهد که این فیلم در سال ۲۰۰۳ گرفته شده است. گفته می‌شود که در جریان این تصادف “تیاگو” و “تانیا” (Tiago & Tania) کشته شدند، “دیوید” تنها سرنشینی بود که از این حادثه جان سالم به در برد، اما او سکوت اختیار کرده و هرگز توضیح نداد که آن شب واقعا چه اتفاقی افتاد؟! سه سال بعد و در آوریل سال ۲۰۰۶ تصادف دیگری در همین جاده رخ می‌دهد.

ترسا فیدالگو چیست

ترسا فیدالگو چیست ؟

در میان به نظر عده‌ای حقایق عجیبی وجود داشت که به شماری از آنها می‌پردازیم. به عنوان مثال اگر به گزارش‌های پلیس نگاهی داشته باشیم، می‌بینیم که در سال ۱۹۸۳ واقعا زنی به نام “ترسا فیدالگو” در جریان یک سانحه‌ی رانندگی جان خود را از دست داده است.

ویدیوی موجود، تنها مدرکی است که ماجرای تصادف را به زبان تصویر نشان می‌دهد. اما در این میان حقایق عجیبی هم وجود دارد، مثلا وقتی دوربین روی چهره‌ی ترسا تمرکز می‌کند، شاهد پرش‌هایی در فیلم هستیم و چهره‌ی ترسا گاهی واضح و گاهی تیره و تار می‌شود. از سوی دیگر وقتی ترسا به جاده اشاره می‌کند، ناگهان چراغ‌های خیابان در همان نقطه خاموش می‌شوند.

و دیگر اینکه در بررسی‌های پلیس هیچ دلیل منطقی برای تصادف پیدا نشد، ماشین به چیزی برخورد نکرده و فقط بدون هیچ دلیل منطقی واژگون شده بود.

ترسا فیدالگو

تا اینجا ما داستانی را برای شما بازگو کردیم که در آن زمان در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شد. ویدیوی فوق یکی از پر بیننده‌ترین‌های “یوتیوب” شده و به دنبال موج هراس ایجاد شده، این پیام را می‌شد در تمامی صفحات اجتماعی مشاهده کرد.

تا اینجا نظر شما در مورد این داستان چیست؟ آیا این داستانی واقعی از عالم ارواح است؟ یا نه، تنها یک نمایش تصویری سرگرم کننده با درون مایه‌ای هراس انگیز برای جلب توجه بیشتر؟

نمی‌دانم پاسخ شما به این پرسش‌ها چه بود، اما علی رغم داستان‌های ترسناک واقعی، این یکی چندان هم ماورایی نیست! در واقع این داستان از یک ویدیو آغاز شد که با نگاهی به روند ساخت فیلم موفق “جادوگر بلر” (Blair Witch) ساخته شده بود. فیلمی با روایتی مستند گونه از سرانجام تلخ سه جوان که بیننده را در موقعیتی متفاوت قرار می‌داد، گویی که به واقع، شاهد حادثه و ماجرایی حقیقی است.

فیلم موفق جادوگر بلر

ترسا فیدالگو –ترسافیدالگو –ترسا فید الگو

فیلم موفق جادوگر بلر - teresa fidalgo

teresa fidalgo

کارگردان ما نیز فیلم کوتاهش را با الهام از این فیلم ساخته و به دنبال ارائه‌ی داستانی ترسناک بود. داستانی که از قضا، با نیم نگاهی به رخدادی واقعی به تصویر کشیده شده بود. اگر به خاطر داشته باشید تنها سرنشین نجات یافته این تصادف، دیوید نام داشت. خب این دیوید که فیلمبردار این صحنه‌های پر هول و هراس بود، در واقع کارگردانی این فیلم تخیلی را نیز برعهده داشت.

David Rebordea“، تهیه کننده‌ی پرتغالی است که به دنبال بازسازی یک داستان واقعی، خالق یکی از ویدیوهای معروف و پربیننده شد. فیلم کوتاه او به نام “A Curva“، روحی را به دنیای مجازی دعوت کرد. در واقع ترسا این گونه و از خلال دنیای وهم گونه‌ و ذهنی این تهیه کننده‌ی خوش ذوق، پا به عرصه وجود گذاشت. ترسایی که شاید خودش هم باور نمی‌کرد به این سرعت در مرکز توجه قرار بگیرد.

این کارگردان در گفتگویی با شبکه “TVI” اشاره می‌کند که توقع این چنین استقبال پرهیجانی را نداشته است. در واقع او از این مسئله که فیلم کوتاه او، منشأ چنین ترس و هراسی در شبکه‌های اجتماعی بود، شگفت زده و خرسند شد. در پی این موفقیت، دیوید فرصت را مغتنم شمرده و به دنبال فراهم کردن بودجه‌ی لازم برای ساخت دیگر سناریوهای ذهنی خود رفت.

ترسا فیدالگو کیست؟

ترسا فیدالگو

به هر حال یک مسئله کاملاً مشخص است، اگر نام “ترسا فیدالگو”  (teresa fidalgo) را در گوگل سرچ کنید، با داستان‌هایی مواجه می‌شوید که همگی روایت‌گر صحنه‌های یک ویدیو هستند. در واقع یک فیلم ساختگی، خالق این روح فضای مجازی است. روحی که حتی ادعا می‌کند اگر به خواستش گردن نگذارید، دچار طلسم و نفرینش خواهید شد.

این پیامی است که احتمالا برای شما فرستاده شده است . بهتر است به این دست پیام ها دقت نفرمایید . باید بگویم که این شایعات از سمت برخی مدیران وب سایت های زرد ساخته شده و در فضای مجازی منتشر می شوند . دلیل اینکار هم کسب درآمد از مردمی است که دنبال پاسخ خود هستند .

موفق باشید .

کلمات کلیدی:

 • ترسا فیدالگو -
 • ترسافیدالگو -
 • ترسا فید الگو -
 • ترسا فیدالگو کیست؟ -
 • ترسا فیدالگو کیست -
 • ترسا فیلداگو -
 • ترسا فيدالگو كيست؟ -
 • فیدالگو -
 • درسا فیدلگو -
 • ترسافیدال گو -

کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

24 دیدگاه‌

 1. سامی گفت:

  بچه ها من خیل متاسفم متاسفم من باید اینو واستون میفرستادم الان شما وقتی که این پیامو باز میکنید نمیتونید از خوندنش دست بکشید.
  سلام اسم من ترسا فیدالگو هست. من 27 سال پیش مردم. اگه تو این پیامو واسه 20 نفر دیگه نفرستی من همیشه کنارت میخوابم. اگه تو باور نمیکنی اسممو سرچ کن توی نت “ترسا فیدالگو” پس اینو واسه 20 نفر از دوستات بفرست. یه دختر اینو رد کرد و مامانش 20 روز بعدش مرد. دوباره این پیامو واسه فرستنده ش برنگردونید #از کپی کردنش و فرستادنش متاسفم ولی این الکی نیست. اسممو توی گوگل سرچ کنید…

  • محب گفت:

   سلام عزیز م مردم ما از دیرباز تا کنون به یکسری خرافات از پیشساخته خودشون ایمان میاوردن اما بیشتر اینها کار فقه سازان است یا بهتر بگم یا ساخت دوست نادان ه یا ساخته دشمنان دانا اسلام است به یاد داشته باشه که اینایی که با اسلام میجنگن اینا رو میسازن تا ذهن نسل جوان مسلمونا رو گمراه کنن. به امید موفقیت تو هم وطن عزیز.

  • نگار گفت:

   ترسا جون بیا پیشم بخواب شبت بخیر من ابجی ندارم خوابای خوب ببینی بوس بوس شب شیک:|||

  • NOPO گفت:

   شینیم بینیم باو😂حرضت عباسی من از خدامه این بیاد هر شب پیشم بخوابه.از شوخی که بذگریم باید بگم که آخه تا خدا هست یه روح نفله چه گوهی بخوره آخه.ولی خداییش فیلمش از لحاظ ترسناکی و اینا خیلی باحاله حتما ببینیدش کل کل یه ربع نیست

 2. سحر گفت:

  مسخره ست!! واقعا آدم چقدر باید ساده باشه که به این چرندیات اهمیت بده!!!!!

 3. علی گفت:

  بچه ها من خیل متاسفم متاسفم من باید اینو واستون میفرستادم الان شما وقتی که این پیامو باز میکنید نمیتونید از خوندنش دست بکشید.
  سلام اسم من ترسا فیدالگو هست. من ۲۷ سال پیش مردم. اگه تو این پیامو واسه ۲۰ نفر دیگه نفرستی من همیشه کنارت میخوابم. اگه تو باور نمیکنی اسممو سرچ کن توی نت “ترسا فیدالگو” پس اینو واسه ۲۰ نفر از دوستات بفرست. یه دختر اینو رد کرد و مامانش ۲۰ روز بعدش مرد. دوباره این پیامو واسه فرستنده ش برنگردونید #از کپی کردنش و فرستادنش متاسفم ولی این الکی نیست. اسممو توی گوگل سرچ کنید…

 4. محب گفت:

  من هم میگم چرندیاتیه که میسازن تا ذهن مردم را مشغول کنن به اینها اهمیت ندید

 5. یا محمد گفت:

  بابا این پیاما دیگه چیه؟ ما هیچ روایتی نداریم که بگه روح حا آزادن ولشون کنید این جور پیاما رو من نمیفرستم و هیچی هم جز خوشحالی خودم اتفاق نمی افته

 6. فرناز گفت:

  یعنی چی آخه؟؟؟
  ذهن مردمم مشغول میکنن امروز دیدم تو وبلاگ یکی نوشته… واقعا متاسفم…

 7. ناشناس گفت:

  بچه ها من خیلی متاسفم متاسفم من باید اینو واستون میفرستادم الان شما وقتی که این پیامو باز میکنیدنمیتونید از خوندنش دست بکشید سلام اسم من ترسا فیدالگو هست من 27 سال پیش مردم اگه تو این پیامو واسه 20 نفر دیگه نفرستی من همیشه کنارت میخوابم اگه تو باور نمیکنی اسممو سرچ کن تو نت”ترسا فیدالگو”پس اینو واسه 20 تا غز دوستات بفرست یه دختر اینو رد کردمامانش 20 روز بعد مرد دوباره این پیامو به فرستنده ش برنگردونید از کپی کردن و فرستادنش متاسفم ولی این الکی نیست,اسممو تو گوگل سرچ کن…

 8. نگار گفت:

  ترسا جون بیا پیشم بخواب شبت بخیر من ابجی ندارم بوس بوس شب شیک

 9. فرشته گفت:

  عزیزم ترسا جون من هر شب جمعه ارتباط ارواح دارم اخر این هفته میام اهظارت کنم بیا ببینم حرف حسابت چیه ؟؟بچه ها مدیونید بگید اینم دروغ میگه نامردید

 10. فلانی گفت:

  برای من این پیام فرستاده شده بعدم سر باور کردن نکردن نیست که اینطور خودتون رو روشن فکر میکنید این فقط میگه این پیام فرستاده شده و داره این روحه رو جریانش میگه ایش

 11. سارا گفت:

  اگه راست میگه یک شب بیاد پیشمون خب

 12. yasamin گفت:

  اخه اصلا مگه خدا میزاره جن و روح ها سمت ارما بیان؟😂😂😂😂😂

 13. البرز گفت:

  بچه ها من خیل متاسفم متاسفم من باید اینو واستون میفرستادم الان شما وقتی که این پیامو باز میکنید نمیتونید از خوندنش دست بکشید.
  سلام اسم من ترسا فیدالگو هست. من 27 سال پیش مردم. اگه تو این پیامو واسه 20 نفر دیگه نفرستی من همیشه کنارت میخوابم. اگه تو باور نمیکنی اسممو سرچ کن توی نت “ترسا فیدالگو” پس اینو واسه 20 نفر از دوستات بفرست. یه دختر اینو رد کرد و مامانش 20 روز بعدش مرد. دوباره این پیامو واسه فرستنده ش برنگردونید #از کپی کردنش و فرستادنش متاسفم ولی این الکی نیست. اسممو توی گوگل سرچ کنید…

 14. NOPO گفت:

  خدایی یکی نیست بگه آخه یعنی چی منم بلدم بگم هرکی پیام منو به چهارصد نفر نفرسته یکی از اعضای خانوادشو میدم یه روح بکشه.بعد یه سال یکی مرد بگم کار من بود😂کشته اوناییم که تا متنو خوندن ریدن به خودشون همه جا گذاشتن😂😂😂😂😂😂😂😂

 15. نیما گفت:

  من وقعا ترسیدم حالا با گذاشتن که چیزی از ادم کم نمیشه من توی یک گروه126نفره گذاشتم

 16. ایمان گفت:

  چرا ادمو میترسونین اخه الکی الکی

 17. بلوچ گفت:

  سلام بچه ها.این پیامو دوستم بهم نشون دادشب که خوابیدم ودوباره صبح بیدار شدم بهم گفتند که تو خواب راه میری بعد پرسیدم این روح خود انسان که اونو می گردونه اولش منم باور کردم ولی الان باور ندارم ترسا واقعا الکی است ممنون دوستان

 18. محسن گفت:

  اصلا روح چیه ؟ترسا کیه؟وال😁ا
  خودمونو عشقه💛💛

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *