مریم بوبانی در سریال «دولت مخفی» كه عبدالحسین برزیده آن را كارگردانی می‌كند، نقش یك زن جنوبی را بازی می‌كند.

فیلمنامه این سریال براساس خاطرات سیدعلی‌اكبر ابوترابی در دوره اسارت نوشته شده است. وقتی با بوبانی تماس گرفتیم، سوار بر اتوبوسی بود كه او را به شمال كشور و لوكیشن سریال دولت مخفی مي‌برد.

خودش گفت كه در این سریال نقش یك زن جنوبی را بازی می‌كند. پیش از این بوبانی در سریال «گل‌های گرمسیری» كه محمدمهدی عسگرپور آن را كارگردانی كرد، بازی در نقش زن جنوبی دوران جنگ را تجربه كرده است.


لاله اسكندری، امیرحسین همتی، مهتاج نجومی و كریم خودسیانی از دیگر بازیگرانی هستند كه در دولت مخفی ایفای نقش می‌كنند. بوبانی را این روزها در سریال حیرانی و در نقش همسر تیمسار می‌بینیم.


او در این سریال نقش زنی پا به سن گذاشته را بازی می‌كند كه بعد از سال‌ها دوری از وطن همراه نوه‌اش، پولاد به ایران برمی‌گردد.


بوبانی درباره نقشش در سریال حیرانی به خبرنگار جام‌جم گفت: نقشی كه در حیرانی به عهده دارم، یك نقش كلیدی و تعیین‌كننده است.نقشی كه در همه اتفاقات زیادی كه در داستان پیش می‌آید، تاثیرگذار است.


وی با ذكر این نكته كه داستان از نگاه این شخصیت به گذشته می‌رود، گفت: قصه سریال حیرانی بخشی از گذشته را نیز روایت می‌كند. در این بخش‌ها من جوان هستم. نقش جوانی‌های این نقش را هم خودم با گریمی متفاوت بازی می‌كنم.


بوبانی كه با سریال دوران سركشی ساخته كمال تبریزی به شهرت رسید و در ادامه فعالیت‌هایش در فیلم‌ها و سریال‌های زیادی ازجمله فرش باد، به آهستگی، سه زن، مختارنامه، زیر هشت، تا ثریا، ستایش، روزگار قریب و… بازی كرد، درباره سریال حیرانی گفت: به جرات می‌توان این سریال را یكی از بدیع‌ترین و خلاقانه‌ترین آثار تلویزیون به شمار آورد. سریالی كه حتما در ارتقاي سطح سلیقه مخاطبان تلویزیون تاثیرگذار خواهد بود.


بوبانی با ذكر این نكته كه حیرانی حاصل تلاش گروهی است كه سخت كار كردند تا اثری متفاوت را روی آنتن تلویزیون بفرستند، گفت: این تفاوت را می‌توان در نوع كارگردانی، تصویربرداری، طراحی لباس و صحنه و… دید.


بوبانی در پاسخ به این پرسش كه آیا بازی در سریالی كه كارگردانی آن را دو نفر به عهده داشتند، دشوار بود یا خیر؟ گفت: آقایان بنكدار و علیمحمدی كاملا به كار اشراف داشتند و چون با دكوپاژ مشخص سر صحنه می‌آمدند، بازیگران اذیت نمی‌شدند و كار به خوبی پیش می‌رفت.


نوع نمابندی و میزانسن حیرانی خاص است، آیا این نوع دكوپاژ باعث نمی‌شود كه برداشت هر نما به تكرار برسد؟ بوبانی در پاسخ به این پرسش گفت: خیر. برداشت‌ها زیاد نبود چون نوع اجرای نما برای ما كاملا توضیح داده می‌شد و می‌دانستیم كه چگونه باید مقابل دوربین بازی كنیم.


بوبانی در خاتمه گفت: حیرانی برای بینندگان تلویزیون كاری كاملا نو و بدیع است و من امیدوارم كه بیننده‌های این سریال با صبر و حوصله این سریال را پیگیری كنند و از تماشای داستانی تازه و بكر لذت ببرند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب