اختلال در تلگرام : مشکلات سرور یا فیلترینگ ؟

بعضی مواقع اختلال در تلگرام به وجود می آید که زمزمه های فیلترینگ این شبکه های اجتمعای هم همراه با آن شنیده می شود . در این مطلب قصد داریم به بررسی مشکل اختلال در تلگرام بپردازیم و شما را همیشه در رابطه مشکلات اختلال در تلگرام مطلع سازیم . این مطلب همیشه بروز خواهد بود و شما با آخرین اخبار قطعی تلگرام و مشکلات سرور مطلع خواهید بود .

اختلال در تلگرام

مسئولین کشورمان بارها و بارها گفته اند که قصد فیلترینگ تلگرام را ندارند و در واقع زمزمه در خصوص فیلتر شدن تلگرام طی چند ماه اخیر بارها شنیده شده است. اما اولین بار وقتی تلگرام مورد توجه برای فیلتر شدن از سوی مسوولان کمیته فیلترینگ قرار گرفت که عده‌ای از کاربران اقدام به ساخت استیکر‌های غیراخلاقی روی این پیام رسان اینترنتی کردند. با این اتفاق بسیاری فیلتر شدن این شبکه پیام‌رسان را در کشور قطعی عنوان کردند و حتی کند شدن این شبکه را در مقطع زمانی به فیلترینگ هوشمند ارتباط دادند. اما وزیر ارتباطات در گفت و گویی صراحتا فیلترینگ این شبکه را رد و اعلام کرد: هیچ برنامه‌ای برای محدودسازی شبکه‌های اجتماعی نداریم و به کاربرد این شبکه‌ها در زندگی روزمره واقفیم و طی این مدت همواره پیگیر تداوم فعالیت شبکه‌های اجتماعی نیز بوده ایم. در ضمن از کاربران عزیز تقاضا دارم تا حصول اطمینان نسبت به یک خبر، از انتشار و ارسال آن در شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی خودداری کنند تا این‌گونه شایعات کمتر فضای نشر در جامعه داشته باشند. به دنبال این اظهار نظر نیز چندی بعد واعظی از مذاکره با مدیران تلگرام و ایجاد محدودیت در ساخت استیکر توسط کاربران ایرانی خبر داد. بعد از این اتفاق تا کنون تلگرام از تیغ فیلترینگ کشور در امان مانده است و طی چند ماه گذشته نیز اختلال و کندی در این شبکه را موسسان آن به گردن گرفته‌اند.

 

قطعی تلگرام امروز 27 آذر 96

ساعتی است که اختلالی گسترده در نرم افزار تلگرام دیده می شود و تا کنون هیچ مسئولی علت آن را اعلام نکرده است . موسس آن هم هنوز خبری در رابطه با اختلال ایجاد شده توضیحی ارائه نکرده است .

آپدیت : مشکل از طرف سرور های خارج از ایران بوده و مشکل حل شده است .

 

کلمات کلیدی:

  • مشکلات فیلترینگ تلگرام -

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *