آمارهای جدید از گسترش بازیهای موبایل در بین کودکان حکایت دارد !

>  بر اساس  نتایج تحقیقاتی که به تازگی توسط گروه آماری NPD  منتشر شئه است ؛ بچه ها  حدوداً به همان اندازه که از بازی های موبایل استفاده می کنند  بازیهای کنسولی را نیز انجام می دهند !  علاوه بر این تحقیقات نشان داده است که میزان زمانی که در سنین 2 تا 17 سال  برای بازی ها سپری می شود  از سال 2011  به طور چشم گیری افزایش یافته است !

real-racing-3-and-screen03

 براساس آمار ، اکثر دارندگان موبایل ( 53 % )  امسال ، در مقایسه با سال گذشته زمان بیشتری را به بازی با این دستگاه ها سپری کردند ؛ و این افزایش بیشتر در بین افراد سنین 12  تا 17 سال بوده است  که  به طور میانگین  زمانی در حدود  7 ساعت را در هفته  به انجام بازی های موبایل سپری کرده اند ؛  در حالی که این مدت زمان در سال 2011  ، 5 ساعت در هفته بوده است ! که نشان از افزایش  استقبال از بازیهای موبایل و فراگیرتر شدن آن دارد ؛ مخصوصاً که تلفن های همراه این روزها به راحتی دردسترس قرار دارد و  تقریباً تمامی بازیهای موبایل ارزان قیمت و یا رایگان هستند.

1

 با این وجود  رایانه ها و لب تاپ ها  و کنسول های بازی  همچنان درصدر قرار دارند ؛ آمار نشان می دهد که بچه ها ” تقریباً ”  همان مقدار که از موبایل برای بازی استفاده می کنند  ؛ رایانه ها و کنسول های بازی را  نیز برای بازی کردن مورد استفاده قرار میدهند . علاوه  بر این  نتایج تحقیقات NPD نشان داد که  کودکان سریع تر از سابق از  بازی  با موبایل را آغاز می کنند ؛ درسال 2011 به طور میانگین  این سن  نُه سالگی بود که در سال بعد به سن 8 سالگی رسید !

 تحلیل گر گروه NPD  ، لِیم کالاهان ، نیز درباره ی گسترش بازی های موبایل گفت : (( سوال این است که آیا این میزان استفاده از بازی های موبایل  در سنین 2 تا 17 سال  افزایش پیدا خواهد کرد  و آیا  این میزان استفاده  با  گذشت زمان ، از رایانه ها و کنسولهای بازی پیشی خواهد گرفت ؟ ))  

(( … مهم تر این که  ما باید بفهمیم چگونه این سبک از بازیها تجربه ی متفاوتی برای گیمرهای جوان تر فراهم می کند ! )) که قطعاً این تجربه ی متفاوت بعدها به خواسته های متفاوتی در مورد بازیهای آینده تبدیل خواهد شد !

>> تحقیقات  ”  The Kids and Gamin 2013  ”   نتیجه ی یک بررسی  ونظر سنجی آنلاین  است  که شامل اطلاعات  3.842  فرد در سن 2 تا 17 سال می شود که هم اکنون مشغول انجام بازی با دستگاه های مختلف هستند <<

2

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *