گوگل سیستم عاملی برای اشیا معرفی نمود

گوگل سیستم عاملی برای اشیا معرفی نمود

 سیستم عامل

گوگل به تازگی سیستم عامل خود را که به اشیا مربوط می باشد معرفی نمود. نام این سیستم عامل اشیا اندروید می باشد.کار و وظیفه این سیستم عامل برقراری ارتباط میان دستگاه های مختلف می باشد که در این راه می توان از دستیار گوگل نیز بهره برد.در آینده ای نزدیک که قرار است تمام لوازم خانه و محیط کار با یکدیگر ارتباط داشته باشد و توسط این سیستم عامل کنترل شوند ، نقش و اهمیت ان به خوبی آشکار خواهد شد.باید دید کارآیی پی بینی شده را خواهد دات یا خیر.

اشیا اندروید سیستم عامل گوگل برای اشیا
موضوع «اینترنت اشیا» (Internet of Things) در چند وقت گذشته به اتفاق مهمی تبدیل شده است. در همین چند روز گذشته مایکروسافت با ویندوز ۱۰ و دستیار صوتی کورتانا کلی در این حوزه سر و صدا کرد و حالا گوگل برای اینکه از این جریان عقب نماند سیستم عامل مخصوص خودش برای اینترنت اشیا را معرفی کرد.  سیستم عاملی که «اشیا اندروید» (Android Things) نام دارد.

گوگل با اعلام این خبر گفت که نسخه‌ی پیش نمایس سیستم عامل مخصوص اشیا خودش را از هم اکنون در اختیار توسعه‌دهندگان قرار داده است. استفاده از سیستم عامل جدید بسیار راحت خواهد بود و توسعه‌دهندگان با همان ابزارهایی که به وسیله‌ی آن برای سیستم عامل اندروید برنامه می‌نوشتند، می‌توانند با Android Things هم کار کنند. به همین دلیل کار کردن با سیستم عامل مخصوص اینترنت اشیا گوگل بسیار راحت خواهد بود.

گوگل گفته ابزار مختلفی برای این سیستم عامل در نظر گرفته تا بتوان وسیله‌های مختلف را به یکدیگر ارتباط داد. ابزار گوگل باعث می‌شوند که به راحتی بتوان از «دستیار گوگل» (Google Assistant) در وسایل مختلف استفاده کرد. به احتمال زیاد در آینده خبرهای بیشتری از این سیستم عامل و کاربرد آن در وسیله‌‌های متفاوت خواهیم شنید.

منبع: fararu.com

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *