دسته بندی
  هتل های مشهد

  گزارش آی دی سی از بازار گوشی های موبایل در سه ماهه نخست ۲۰۱۳ – سامسونگ و نوکیا در صدر

  واحد خبر mobile.ir : گزارشی که کمپانی IDC — یکی از تحلیلگران مطرح بازار فناوری اطلاعات و مخابرات — در روز ۲۵ آوریل ۲۰۱۳ (۵ اردیبهشت ۱۳۹۲) منتشر نمود حاکی از آن است که در بازار کلی گوشی های موبایل (که مجموع بازارهای گوشی های هوشمند و فیچرفون ها را شامل می شود) کمپانی های سامسونگ و نوکیا همچنان به صدرنشینی خود ادامه می دهند.

  بر اساس گزارش IDC در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۳ فروشندگان گوشی های موبایل توانسته اند ۴۱۸٫۶ میلیون گوشی را به فروش رسانند که این تعداد رشدی ۴ درصدی را نسبت به فروش ۴۰۲٫۴ میلیون گوشی در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۲ نشان می دهد. البته این میزان فروش نسبت به فروش ۴۸۳٫۲ میلیون گوشی موبایل در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۲ کاهشی ۱۳ درصدی را نشان می دهد.

  IDC در بخشی از گزارش خود اختصاصاً به بازار گوشی های هوشمند پرداخته است و بر اساس آن کمپانی های سامسونگ، اپل، ال جی، هواوی و زد تی ئی توانسته اند رتبه های اول تا پنجم بازار گوشی های هوشمند را در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۳ به خود اختصاص دهند (). اما اگر آمار را به گوشی های هوشمند محدود نکنیم و تمامی گوشی ها را در نظر بگیریم وضعیت قدری متفاوت خواهد بود.

  کمپانی سامسونگ که در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۲ توانست پس از ۱۴ سال به حکمرانی نوکیا بر بازار گوشی های موبایل پایان دهد ()، در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۳ نیز با فروش ۱۱۵٫۰ میلیون گوشی موبایل به تنهایی ۲۷٫۵ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داد و با اختلافی فاحش در صدر جدول ایستاد. تعداد گوشی های فروشی سامسونگ نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل رشدی ۲۲٫۹ درصدی داشته است.

  کمپانی نوکیا نیز با وجودی که در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۳ با کاهشی ۲۵٫۱ نسبت به سه ماهه نخست سال ۲۰۱۲ مواجه شد توانست رتبه دوم خود را در بازار گوشی های موبایل حفظ نماید.

  پس از سامسونگ و نوکیا کمپانی اپل تنها با اتکا به فروش گوشی های هوشمند خود و بدون داشتن هرگونه فیچرفونی در بازار همانند سه ماهه نخست سال ۲۰۱۲ در رتبه سوم تولید کنندگان گوشی موبایل باقی ماند.

  رتبه چهارم جدول به ال جی رسید که نسبت به سه ماهه نخست سال ۲۰۱۲ رشدی ۱۲٫۴ درصدی را در تعداد گوشی های فروشی خود شاهد بود.

  کمپانی چینی زد تی ئی نیز که با کاهشی ۱۶٫۵ درصدی در تعداد گوشی های فروشی خود مواجه شده به رتبه پنجم بسنده نمود. البته زد تی ئی تمرکز خود را از ساخت فیچر فون ها به ساخت گوشی های هوشمند معطوف نموده و فروش گوشی های هوشمند این کمپانی در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۳ نسبت به سه ماهه مشابه سال پیش رشدی ۴۹٫۲ درصدی داشته است.

  کمپانی فروش در سه ماهه اول ۲۰۱۳ (میلیون واحد)سهم بازار در سه اول ۲۰۱۳فروش در سه ماهه اول ۲۰۱۲ (میلیون واحد)سهم بازار در سه ماهه اول ۲۰۱۲تغییر فروش سه ماهه اول ۲۰۱۳/۲۰۱۲
  ۱٫ سامسونگ۱۱۵٫۰۲۷٫۵%۹۳٫۶۲۳٫۳%۲۲٫۹%
  ۲٫ نوکیا۶۱٫۹۱۴٫۸%۸۲٫۷۲۰٫۶%۲۵٫۱%-
  ۳٫ اپل۳۷٫۴۸٫۹%۳۵٫۱۸٫۷%۶٫۶%
  ۴٫ ال جی۱۵٫۴۳٫۷%۱۳٫۷۳٫۴%۱۲٫۴%
  ۵٫ زد تی ئی۱۳٫۵۳٫۲%۱۶٫۲۴٫۰%۱۶٫۵%-
  دیگران۱۷۵٫۴۴۱٫۹%۱۶۱٫۱۴۰٫۰%۸٫۹%
  مجموع۴۱۸٫۶۱۰۰٫۰%۴۰۲٫۴۱۰۰٫۰%۴٫۰%

  جدول بالا: پنج کمپانی برتر فروشنده گوشی های موبایل (از نظر تعداد گوشی فروشی) در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۳

  [تعداد: 0    میانگین: 0/5]

  دیدگاه ها بسته شده