چیپس عسلی اوکراینی کریسمس

چیپس عسلی اوکراینی کریسمس

چیپس عسلی

شیرینی های سال نو در هر کشوری متفاوت بوده و مطابق به آداب و رسوم و فرهنگ ان کشور می باشد.گاهی شیرینی های خامه ای بوده و کمی سنگین تر و گاهی سبک در حد یه شیرینی کوچک در کنار چای.مردم اوکراین دوست دارند شیرینی های مخصوص سال نو و کریسمس انان سبک و کوچک باید تا در کنار چای به راحتی بتوانند استفاده کنند.چیپس عسلی یکی از این نوع می باشد که ترد و شکننده بوده و مانند دایره و یا هلال ماه تهیه می شود.همچنین می توان از این شیرینی های برای تزئین درخت کریسمس نیز استفاده نمود.

چیپس عسلی شیرینی مخصوص اوکراین شیرینی های ترد و باریک عسلی است که در شکل های دایره، ستاره یا هلال ماه تهیه می شوند. آنهایی که سنتی تر هستند، این شیرینی را از شاخه های پایین درخت کریسمس آویزان می کنند.

تعداد: ۲۸ عدد

مواد لازم جهت تهیه چیپس عسلی: 

۲ قاشق غذاخوری کره

دو قاشق غذاخوری شکر قهوه‌ ای

۱٫۵ قاشق غذاخوری عسل

دو قاشق غذاخوری آرد کامل

کمی نمک

روش تهیه چیپس عسلی:

۱٫ فر را با دمای ۳۷۵ درجه فارنهایت گرم کنید. یک لایه کاغذ روغنی کف سینی فر قرار دهید و کنار بگذارید.

۲٫ در یک قابلمه کوچک، کره را آب کنید، شکر و عسل را ضافه کنید و هم بزنید تا آنها نیز آب شوند. سپس آنها را داخل کاسه بریزید. آرد و نمک را اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شوند.

۳٫ با سرعت زیاد، نصف قاشق چایخوری از مایه به دست آمده را روی کاغذ روغنی داخل سینی فر بریزید و حداقل ۸ سانتی‌متر از هم فاصله داشته باشند. آنها را تا زمانی در فر حرارت دهید که طلایی شوند. حدود ۶ دقیقه کافی است. سینی را از فر خارج کنید و کنار بگذارید تا خنک شوند. سپس به آرامی شیرینی ها را از کاغذ جدا کنید.

منبع: بیتوته

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *