چگونگی نظافت لکه های فنجان چای

چگونگی نظافت لکه های فنجان چای

لکه های فنجان چای

لکه های فنجان چای بدون شک یکی از زتش ترین لکه ها و کثیفی ها می باشد که می تواند فنجان های شما را بسیار زشت و نازیبا نشان دهند و میهمانان شما رغبتی به نوشیدن چای در آن نداشته باشند.اما می توانید با چند راه کار و ترفند ساده این لکه ها را از تما سطح ان پاک نموده و زیبا و درخشان نمایید.

مراحل شستن لکه های چای درون فنجان :
ابتدا تمامی فنجان‌های کثیف اطرافتان را، در داخل سینک ظرف‌شویی‌تان، جمع کنید. از جمع‌کردن تمامی فنجان‌های قهوه‌ و چای تان ، یا هر فنجان کثیفی که نیاز به شست‌وشو دارند، حتماً اطمینان حاصل فرمایید.

آب و مایع ظرف‌شویی را اضافه کنید
داخل ظرف‌شویی‌تان را با آب بسیار‌گرم و به مقدار‌ کافی، تا بیشتر از نصف، پر کنید. به داخل سینک و اسفنج مورد استفاده، به یک مقدار، مایع‌ظرف‌شویی (به اندازه‌ی تنها یک فشار نسبتاً محکم)، ریخته و سپس از خیس بودن اسفنجتان اطمینان حاصل فرمایید. تمامی فنجان‌ها را داخل سینک آب داغ قرار دهید و به تمیز‌ کردن آنها دست‌ به‌ کار شوید. بعد از اینکه فنجان‌ها تمام‌ شدند، شما می‌توانید ظروف و وسایل آشپزی را نیز بشورید.

شستن فنجان‌ها را با اسفنج انجام دهید
تمامی لکه‌های دسته، زیر و داخل فنجان را به خوبی تمیز کنید، همچنین لبه‌ی فنجان‌ها را به خوبی از لکه‌ تمیز کنید. انجام ندادن این کار، غیر بهداشتی می‌باشد.

فنجان‌هایی که لکه‌ی قهوه، در آنها می‌باشد را، با فشار مضاعف‌ تمیز کنید
به‌ همراه تعدادی لکه‌ از نوع دیگر، لکه‌ قهوه نیاز به فشار بیشتری در ساییدن نیاز دارد. همچنین زمان بیشتر درون سینک آب گرم می‌تواند به نرم شدن لکه‌ها کمک کند.

با آب داغ بشورید
آب‌ و کف فنجان‌ها را، حتما‌ً با آب خیلی داغ بشورید.

ظروفتان را خشک کنید
خیلی از مردم، هنگام مرحله‌ خشک کردن ظروف، به آویزان کردن آنها به گیره راضی هستند، اما اگر می‌ خواهید ظروفتان سریع‌تر خشک شود. پس از شست‌ و شوی تمامی ظروف، آنها را به گیره آویز کرده و با حوله‌ای، مشغول به خشک کردن تمامی آنها شوید. همچنین بهتر است که بعد از تمیز کردن ظروف، حوله‌ تان را بشورید.

 فنجان‌های پاکیزه را در سر جایشان قرار دهید
فنجان‌هایتان و باقی ظروفتان را داخل کابینت، یا مکان امن دیگری که آلوده‌ کننده نباشد، قرار دهید. همچنین مکان باید طوری باشد که بتوانید به هر کدام از آنها دسترسی راحتی داشته باشید تا احتمال شکستن ظروف دیگر، پایین آید.

 از فرش مخصوص، نزدیکتان استفاده کنید تا از شکستن فنجان‌ها جلو‌گیری شود
یک فرش کوچک تهیه کنید. اگر احیاناً هنگام شستن ظروف، فنجانی از دستتان بیافتد، این فرش می‌تواند مانع شکستن آن شود.

منبع: سیمرغ

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *