پدر پورشه ۹۱۱ درگذشت

فردیناند الکساندر پورشه که نزدیکانش او را «بوتزی» می نامیدند در سن ۷۶ سالگی درگذشت. او طراح و سازنده پورشه ۹۱۱ بود که وی را به شهرت و ثروت رساند.

به گزارش روز جمعه جام جم آنلاین به نقل از روزنامه فیگارو، شرکت پورشه در بیانیه ای که مناسبت درگذشت پدر پورشه ۹۱۱ صادر کرده به دلایل مرگ او اشاره ای نکرده است.


فردیناند الکساندر پورشه در ۱۱ دسامبر ۱۹۳۵ در اشتوتگارت متولد شده بود. او بزرگترین فرزند از چهار فرزند دوروتئا و فری پورشه ، موسس شرکت پورشه بود  و از همان کودکی علاقه اش به اتومبیل را نشان داد.


فردیناند در جریان جنگ جهانی دوم به همراه خانواده اش به زل آم سی در اتریش پناه برد و در سال ۱۹۵۰ برای ادامه تحصیلاتش به شهر اشتوتگارت بازگشت.


در سال ۱۹۵۸ در سن ۲۳ سالگی در دفتر طراحی شرکت پورشه مشغول به کار شد که پیش از این مدل موفق پورشه ۳۵۶ و مدل های مسابقه ای  550 آر اس اسپایدر را عرضه کرده بود.


فردیناند در سال ۱۹۶۲ مدیریت دفتر طراحی شرکت را به عهده گرفت و  در همان سال ایده قدیمی اش در مورد یک اتومبیل اسپرت، لوکس و قدرتمند با اتاقی جادار را به اجرا درآورد که در سال ۱۹۶۳ به نام پورشه ۹۱۱  عرضه شد و سرفصل عصر تازه برای سازنده آن شد.


از آن زمان تاکنون پورشه ۹۱۱ همواره محبوب ترین مدل شرکت بوده و تاکنون هفت نسل از آن با تغییراتی  جزیی در طراحی اما با فناوری پیشرفته تر بازارهای جهان اتومبیل را به تسخیر درآورده که آخرین نسل آن پورشه ۹۱۱ کابریوله در سالن اتومبیل دیترویت در ماه ژانویه سال جاری به نمایش درآمد. مترجم : بهرام افتخاری

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

شما ممکن است این را هم بپسندید