دسته بندی
  هتل های مشهد

  وقتی بی‌عقلی بهتر است

  فک خود را محکم گرفته‌اید، یک نفر دیگر با تمام قوت درگیر کش و واکشی‌ است که جانتان را به لب رسانده، کلی وقت می‌گذارید، کلی درد می‌کشید، وقت بیشتر و سختی بیشتر کلی به هزینه درمان و زمان بهبودیتان می‌افزاید، هنوز آثار ناگوار وارد شده بر دندان‌های دیگر باقی ا‌ست، اما اکنون تازه از شر یک دندان خلاص شده‌اید.

  دندانی موسوم به دندان عقل! همه اینها را برای راحت شدن از سه دندان پوسیده دیگر هم باید تصور و تجربه کنید.


  دندان‌های عقل در انتهای آرواره قرار دارد. اگر چه دیرتر از همه دندان‌های دیگر در دهان ظاهر می‌شود، به دلیل در دسترس نبودن آسان برای تمیز کردن، نه‌تنها دیگر جز دردسر کاربردی ندارد، بلکه زودتر از بقیه دندان‌ها خراب و حتی مایه خرابی دندان‌های سالم دیگر می‌شود.


  خرده‌های غذا در این محل دور از دسترس گیر می‌افتد، با بزاق دهان می‌آمیزد، باکتری‌های ایجاد شده از این امتزاج در اطراف جمع می‌شود، عفونت گسترش می‌یابد، بوی بددهان مشام را می‌آزارد، درد همراه با تورم آغاز می‌شود تا امانتان را از کف بدهید هم رهایتان نمی‌کند.


  حساب کنید این همه «ای امان، ای امان» گفتن هم از شانس شما زمانی رخ دهد که در تعطیلات به سر می‌برید یا گرفتار کاری هستید که تعطیل‌بردار نیست! در این صورت، کیستی که در بافت نرم طرفین دندان عقل ایجاد می‌شود، استخوان فک را تخریب می‌کند و گاه حتی به تشکیل تومور می‌انجامد.


  عقلتان را صدا بزنید! وقت آن است که یک بار، یکباره بی‌عقل شوید! هر چه سن بالاتر رود، زحمت و هزینه و ریسک خطرات بیشتر شده، روند ترمیم نیز سخت‌تر و کندتر می‌شود بنابراین خوب است بدانید اگر می‌خواهید از همه این وقت‌ها و هزینه‌ها و دردسرها راحت شوید، بهتر است بین ۱۸‌‌ـ‌۱۷ سالگی تا ۲۲‌‌ـ‌۲۰ سالگی که تحمل درد راحت‌تر است و بدن، نقش خود را در ترمیم جراحات بهتر و سریع‌تر ایفا می‌کند، هنوز که لثه‌هایتان عفونت نکرده و مجبور نشده‌اید برای خلاصی از عفونت، چرک‌خشک‌کن مصرف کنید و باز هم درد را تحمل کنید، هر چهار دندان را هر چند سالم و بی‌مشکل باشد، بکشید و خودتان را از این خواب آشفته‌ای که در بیداری خواهید دید، خلاص کنید.

  [تعداد: 0    میانگین: 0/5]

  دیدگاه ها بسته شده