هود آشپزخانه را به راحتی تمیز نمایید

هود آشپزخانه

آشپزخانه یکی از پرکارترین بخش های خانه در زمان خانه تکانی می باشد. به دلیل اینکه در  این محیط غذا پخته می شود و چربی غذا بر روی تمام سطوح و ظروف آشپرخانه دیوارها و هود آن می نشیند.همچنین نظافت هود آشپزخانه همیشه یک معظل برای خانم ها به حساب می آید اما به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

فیلتر هودها یکی از آن چیزهایی است که باید مدام آن ها را تمیز کنید تا کیفیت و کارآیی شان حفظ شود، اما خیلی ها فکر می کنند که انجام این کار خیلی سخت است و از آن فرار می کنند، پس با ما همراه باشید.یکی از قطعات حساس و مهم در هودهای آشپزخانه فیلترهای آن می باشد. فیلتر هود دو وظیفه عمده را بر عهده دارد. اول اینکه برای جلوگیری از آسیب دیدن قطعات داخلی و موتور هود از ورود چربی و ذرات معلق مایع به داخل هود جلوگیری کند و دوم اینکه هوای خروجی هود را تصفیه نماید تا بتوان آن را به فضای بیرون منتقل کرد.از محدودیت فیلترهای موجود می توان به عدم جذب بو، دود و گازهای شیمیایی حاصل از احتراق اشاره کرد. این محدودیت باعث شده تا مجبور باشیم هوای مکش شده از هود را به خارج از ساختمان منتقل کنیم که این امر مستلزم استفاده از داکت می باشد.

وسایل مورد نیاز:
فیلتر های هود چربی گرفته
محلول ضدعفونی کننده
ظرف عمیق
کیسه پلاستیکی
مراحل تمیز کردن هود آشپزخانه:
ابتدا فیلترها را از هود جدا کنید، آن ها را داخل ظرف گودی که در نظر گرفته اید قرار دهید، محلول ضد عفونی کننده را داخل ظرف بریزید تا روی فیلترها را بپوشاند، سپس ظرف را داخل کیسه پلاستیکی قرار دهید و بگذارید تا ۱ ساعت همان جا بماند، سپس فیلترها را از ظرف خارج کنید و با آب بشویید.

منبع : chidaneh.com