نکات ایمنی که در خانه تکانی عید باید رعایت شود

نکات ایمنی

به طور معمول با شروع خانه تکانی های نوروزی تعداد مراجعین به مراکز درمانی برای درمان شکستگی ها و همچنین مسمومیت با مواد شوینده افزایش پیدا می کند.از این رو نیاز است که خانم ها در این روزها یکسری نکات ایمنی را رعایت کنند تا دچار آسیب دیدگی نشوند و بتوانند در کنار خانواده از تعطیلات سال نو بهره کامل را ببرند.در ادامه چندین نکته ایمنی را جمع آوری نموده ایم که با رعایت ان ها می توانید به سلامت خانه تکانی عید را به پایان برسانید و سفره هفت سین خود را برای سال تحویل بچینید.

توصیه های ایمنی برای خانه تکانی عید نوروز
رعایت نکات ایمنی در خانه‌تکانی از جمله موارد مهمی است که باید در حین کار برای جلوگیری از آتش سوزی و ایجاد خسارت‌های مالی و جانی به آن توجه شود.

1 – به شهروندان توصیه می‌شود، هنگام استفاده از موادشوینده، حتما از ماسک و تهویه مناسباستفاده کنید و از مخلوط کردن مواد شوینده مختلف (پودرهای شستشو، وایتکس،جرم گیر و…) اکیدا خودداری کنید. این کار موجب آزاد شدن بخارات سمی از جمله گاز کلر شده و به ریه، چشم و پوستتان آسیب جبران ناپذیری خواهد رساند.

2 – هیچ گاه جهت از بین بردن لکه‌های لباس از مایعات قابل اشتعال مثل بنزین و تینر به خصوص در محیط بسته استفاده نکنید. زیرا علاوه بر خطر انفجار و اشتعال، استنشاق بخارات این گونه مایعات باعث کاهش هوشیاری و گاه بیهوش شدن فرد خواهد شد.

3 – از قرار دادن وسایل رنگ و نقاشی ساختمان ( رنگ، تینر، فرچه آغشته به رنگ و…) در بالکن یا پشت بام جدا خودکاری کنید، زیرا با سرایت کوچک‌ترین جرقه از مواد محترقه به خصوص در شب آخرین چهارشنبه سال (چهارشنبه سوری) شاهد وقوع آتش سوزی و ایجاد خسارت (گاه غیر قابل جبران) در ساختمان خواهید بود.

منبع : سایت ana.ir

کلمات کلیدی:

  • رعایت نکات ایمنی در عید -