نحوه تغییر نام کامپیوتر در ویندوز ۱۰

نصب ویندوز بسیار ساده است و نیاز به مصرف نیروی زیاد ندارد فقط کافی است با یک یا دو نکته آشنا باشید. یکی از چیز هایی که باید بدانید این است که میخواهید نام کامپیوتر خود را چه چیزی بگذارید. البته انتخاب نام کامپیوتر مانند انتخاب نام بچه کار سختی نیست و به راحتی میتوان آن را انتخاب کرد به همین دلیل است که بیشتر مردم نام خودشان را بر روی کامپیوتر خود می گذارند. اگ پس از انتخاب نام نظر شما عوض شد میتوانید به راحتی آن را تغییر دهید.این کاری است که در ویندوز ویستا، ۷، و ۸ / ۸٫۱ ساخته و استفاده می شده است اما ویندوز این کار را تبدیل به یک فرایند ساده مانند ویندوز xp کرده است. شما می توانید یک کامپیوتر در حال اجرا در ویندوز ۱۰ را تغییر نام دهید.

برای این کار ابتدا تنظیمات یا Settings را باز کنید و به System group of settings بروید. با کلیک بر روی تب About میتوانید اطلاعات کامپیوتر خود مانند نام , نوع نسخه ویندوز در حال اجرا و کلید محصول را مشاهده کنید. برای تغییر نام کامپیوتر خود بر روی Rename PC کلیک کنید.

settings-system-about

در پنجره Rename your PC باز شده یک نام برای کامپیوتر خود انتخاب کنید. سپس بر روی Next کلیک کنید. برای تایید نام , کامپیوتر شما باید مجددا راه اندازی یا ریستارت شود. سیستم به شما پیغام restart right away یا restart your system later را می دهد که می توانید سیستم خود را در همان زمان و یا بعدا ریستارت کنید.

win10-Rename your PC

البته ما مطمئن نیستیم که اغلب کاربران نیاز به تغییر نام کامپیوتر خود دارند اما شرکت مایکروسافت این کار را برا پایان دادن به اشتباهات مکرر کاربران در انتخاب نام کرده است و این گزینه آسان تر و برای دسترسی راحت تر در اختیار کاربران قرار داده است.

جمع آوری و تنظیم : تیم پرشین بکس

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *