محلول جرمگیر خانگی برای خانه تکانی تهیه کنید

محلول جرمگیر خانگی

برای خانه تکانی و از بین بردن جرم های داخل حمام و آشپزخانه و شیرآلات شاید از جرمگیرهای شیمیایی و صنعتی و سفید کننده ها استفاده نمایید که ممکن است شما را دچار مسمومیت های تنفسی نماید و همچنین هزینه بسیار بالایی دارد و در نهایت ممکن است به شیرآلات شما آسیب وارد نماید.از این رو شما می توانید محلول جرمگیر خانگی برای خودتان تهیه نمایید.برای یادگیری تهیه این محلول با ما همراه باشید.

محلول های جرم گیر خانگی درست کنید
_ به جای خیس کردن ظرف‌های چینی درون وایتکس برای جرم گیری، آن‌ها را درون مخلوطی از آب و سرکه سیب قرار دهید. کافی است برای هر لیتر آب یک لیوان سرکه در نظر بگیرید.

_ برای از بین بردن لکه‌های چربی موجود روی دستمال‌ها و دستگیره‌های آشپزخانه، بهترین روش آن است که دستمال‌ها را به مدت یک ساعت درون مخلوطی از آب و نوشابه گازدار خیس کنید.

_ برای تمیز کردن شیشه‌های داخل خانه می‌توانید به جای استفاده از شیشه شوی‌های شیمیایی، از محلول آب و الکل صنعتی استفاده کنید. کافی است دو لیوان آب را با نصف لیوان الکل مخلوط و با کمک آن شیشه‌ها را پاک کنید.

_ برای تمیز کردن دیواره داخلی مایکروویو می‌توانید لیموترش را از وسط نصف و پس از خارج کردن هسته‌های آن، از آن برای پاک کردن دیواره‌های چرب مایکروویو استفاده کنید. بعد از این کار با دستمال مرطوب سطح آن را پاک کنید.

_ با تهیه مخلوطی از جوش شیرین، آب و چند قطره لیموترش تازه، می‌توانید شوینده‌ای قوی و موثر برای شست و شو و جرم گیری سینک دستشویی تهیه کنید و با کمک آن سینک را برق بیندازید.

_ با ترکیب یک استکان نوشابه و الکل، می‌توانید یک ترکیب فوق العاده قوی برای از بین بردن جرم سنگ‌های روی کابینت و سرامیک‌های آشپزخانه تهیه کنید.

منبع: سایت سیمرغ