بهداد سلیمی وزنه بردار فوق سنگین کشورمان سرانجام قول مدال طلای المپیک را به مردم ایران داد.

بهداد سلیمی پس از مراسم رکوردگیری در جریان اردوی تیم ملی وزنه‌برداری در واپسین روزهای باقی مانده تا رقابت‌های قهرمانی آسیا 2012 کره‌جنوبی و همچنین کمتر از چهار ماه تا المپیک 2012 لندن در گفت و گو با فارس، در خصوص رکوردگیری انجام شده گفت: رکوردگیری در شرایط خوبی برگزار شد و توانستم وزنه‌هایی که در تمرینات زده بودم را در این رقابت که به صورت رسمی برگزار شد تکرار کنم. در مجموع شرایط نسبتاً راضی کننده بود.


وی در خصوص اینکه به نسبت رکوردهای کمتری را در حرکات دوضرب به ثبت رساند، گفت: برای زدن رکورد شخصی‌ام در دوضرب (261 کیلوگرم) که تا به حال در تمرینات هم موفق به زدن آن نشده بودم تلاش کردم که متأسفانه یک اشتباه کوچک باعث شد این وزنه را از دست داده و نتوانم این رکورد را در رکوردگیری که به عمل آمد جابه‌جا کنم.


سلیمی یادآور شد: با این حال اگر یک بار دیگر شرایط فراهم شود مطمئن باشید این وزنه را از دست نخواهم داد.


وی با بیان اینکه در رقابت‌های قهرمانی آسیا 2012 کره‌جنوبی قول مدال طلا را خواهد داد، در خصوص پیش‌بینی‌اش از حضور در المپیک 2012 لندن گفت: در المپیک هم انشالله با کمک خدا و دعای خیر مردم مدال طلا را کسب خواهم کرد.


قوی ترین مرد جهان در پاسخ به این سؤال که آیا کسب مدال طلا با رکوردشکنی برای وی همراه خواهد بود، تأکید کرد: قول مدال طلا را می‌دهم، اما قول رکوردشکنی خیر. با توجه به زحمات زیادی که در برای حضور موفق در المپیک کشیده‌ام در لندن تمام سعی و تلاش خود را اول برای کسب مدال طلا انجام می‌دهم و امیدوارم به این مهم نائل شده و برای کشورم افتخارآفرینی کنم.


وی در مورد برنامه‌هایش پس از المپیک گفت: پس از المپیک 2012 لندن نیز با قدرت به کارم ادامه خواهم داد.


بهداد سلیمی پیش از این در هیچ گفت و گوی رسمی در مورد کسب مدال طلای المپیک قولی نداده بود و به نظر می‌رسد وی امروز دیگر تا اندازه‌ای از میزان آمادگی خود و شرایط رقبایش در آوردگاه ورزش جهان مطمئن شده است که این قول را به مردم ورزشدوست کشورمان می‌دهد تا به این ترتیب از حالا ضمن قطعی شدن اولین مدال طلای کاروان کشورمان در المپیک لندن، قول‌های مبنی بر کسب بهترین نتیجه تاریخ وزنه‌برداری در ادوار المپیک از سوی مسئولان این رشته ورزشی بیش از پیش به واقعیت نزدیک شود.