غیرفعال کردن پیامک های تبلیغاتی ایرانسل و همراه اول

اپراتور های تلفن همراه معمولا برای کسب درآمد دست به تبلیغات پیامکی می زنند اما گاهی اوقات زیاده روی در فرستادن تبلیغ های پیامکی باعث کلافه شدن کاربران می شود . به همین دلیل از سال گذشته دو اپراتور مطرح ایران یعنی ایرانسل و همراه اول امکانی را به کاربران می دهند که به وسیله ی آن می توانند اس ام اس ( پیامک ) های تبلیغاتی را غیر فعال نمایند . هر چند این بخش فقط مربوط به پیامک هایی می شود که خود اپراتور می فرستد و جلوی ارسال sms های ارسالی از شماره های اختصاصی دیگر را نمیگیرد اما باز هم میتواند تعداد پیامک ها را تا حد قابل قبولی کاهش دهد . در ادامه ی این مطلب از پرشین بکس میتوانید آموزش غیر فعال کردن اس ام اس های تبلیغاتی ایرنسل و همراه اول را مشاهده نمایید .

نحوه ی غیر فعال کردن پیامک های تبلیغاتی در ایرانسل :

اگر دارای سیمکارت های ایرنسل می باشید ،میتوانید با ارسال عدد 2 به شماره 5005 پیامک های تبلیغاتی را غیر فعال نمایید . در صورتی که از روش بالا (به هر دلیلی ) موفق به غیر فعال سازی پیامک تبلیغاتی ایرانسل نشدید کافیست با شماره تلفن 700 تماس بگیرید و مشکل خود را به اپراتور بیان نمایید .

دقت داشته باشید که ارسال پیامک و تماس با شماره تلفن 700 ایرانسل رایگان می باشد .

 

نحوه ی غیر فعال کردن پیامک های تبلیغاتی در همراه اول :

سیمکارت های همراه اول به سه روش قابلیت غیر فعال سازی پیامک ها را دارند . برای غیر فعال سازی پیامک تبلیغاتی در همراه اول یکی از سه روش زیر را انجام دهید . ( پیشنهاد ما ارسال عدد 1 به 8999 می باشد . )

۱ – ارسال عدد 1 به شمراه پیامک 8999

۲ – شماره گیری کد دستوری *۸۹۹۹#

۳ – تماس با مرکز اطلاع رسانی ۹۹۹۰

 

اگر میخواهید تبلیغات دیگر شرکت های خصوصی مانند (حمایت از تیم ملی ،نرخ ارز ، اخبار روز و … ) را غیر فعال نمایید . کافیست off و یا نام سرویس + خاموش را به شماره ی سرویس ارسال نمایید . به طور مثال برای غیر فعال سازی پیامک حمایت از تیم ملی off را به 9090 بفرستید و یا برای غیر فعال سازی قیمت ارز و طلا کلمه ی “ارز خاموش” و یا “ARZ Off” را به شماره سرویس که در اینجا 2050 می باشد بفرستید .

موفق باشید .