دسته بندی
  هتل های مشهد

  سری جدید عکس های پروفایل به مناسبت عید غدیر خم

  عید غدیر یکی از بزرگترین عید های ما ایرانی ها و همچنین شیعیان می باشد . به همین مناسبت عکس های پروفایل برای عید غدیر را در این ارسال گرد آوردی کرده ایم تا در صورت تمایل بر روی پروفایل خود در صفحات اجتماعی تلگرام،اینستاگرام و … قرار دهید . با ما همراه باشید .

  Image result for ‫غدیر خم‬‎

  غدیر در دیدگاه شیعه :

  از آغاز ذی‌القعده سال دهم هجری که آخرین سال زندگانی پیامبر بود، به همه مناطق مسلمان‌نشین و ایل‌ها و قبیله‌های مسلمان عربستان خبر داد که وی در این ماه به مکه معظمه خواهد رفت و حج به‌جای خواهد آورد و بدین‌ترتیب بزرگ‌ترین اجتماع مسلمانان شکل گرفت، که به حجهالوداع معروف است.

  با پایان حج محمد به سرعت دستور حرکت جهت اجتماع در غدیر خم را دادند. حتی ۱۲۰۰۰ از اهل یمن – که برای رفتن به وطن خود باید راه دیگری را می‌رفتند – به دستور او با کاروان مسلمانان همراه شدند.

  در میان راه مکه و مدینه در غدیر خم، آیه قرآن فرو فرستاده شد:

  «ای پیامبر! آنچه را از سوی پروردگارت بر تو نازل شده [به مردم] برسان. اگر این کار را نکنی، رسالت الهی را به انجام نرسانده‌ای و خداوند از مردم نگاهت خواهد داشت.»

  در پی نزول این آیه، پیامبر دستور داد همه کاروانیان در آن محل گرد هم آیند، و در همان‌جا پیامبر خطابهٔ طولانی غدیر را ایراد کرد.

  برخی بخش‌های این سخنرانی- که به گفته شیعیان در معرفی مقام علی است – چنین است:

  ای مردم! بدانید که خداوند علی را ولی و امام شما قرار داده و اطاعت او را بر مهاجران وانصار و کسانی که به نیکی از آنان پیروی کنند، و بر شهری و روستایی و عجم و عرب و آزاد و مملوک و بزرگ و کوچک و سفید و سیاه واجب کرده‌است. آگاه باشید که «امیر المؤمنین» غیر از این برادرم کسی نیست و پیشوایی مؤمنان پس از من بر کسی جز او روا نخواهد بود. او جانشین من در امتم و پیشوای کسانی است که به من ایمان آورده‌اند و نیز جانشین من در تفسیر کتاب خدا است. خداوند دین شما را به واسطه امامت او کامل گردانید. به دستورهای او گوش فرا دهید تا در سلامت بمانید و از او پیروی کنید تا هدایت شوید. ای مردم! من «صراط مستقیم» ام، که خداوند شما را به پیروی آن امر فرموده‌است. آن‌گاه پس از من، علی و پس از او، فرزندانم از نسل او.

  سری جدید عکس های پروفایل به مناسبت عید غدیر

  Image result for ‫غدیر خم,عکس عید غیر,تصاویر متحرک عید غدیر,عکس پروفایل عید غدیر‬‎

  ,عکس غدیر خم,عکس غدیر خم نقاشی,عکس غدیر خم,عکسهای غدیر خم,عکس از غدیر خم,عکس عید غدیر خم مبارک,

  عکس پروفایل غدیر خم

  Image result for ‫غدیر خم‬‎

  Image result for ‫غدیر خم‬‎

  غدیر، غدیر خم، عید امامت، ولابت، امام علی، خلیفه مسلمین، عید غدیر، عید سیادت، امامت، جانشینی پیامبر، امیر المومنین

  Image result for ‫غدیر خم‬‎

  کلمات کلیدی:

  • عکس به مناسبت عید غدیر -
  • عکس پرو فایل به مناسبت عید -
  • عکس پروفایل مناسبت عید -
  • پروفایل ب مناسبته عید -
  No votes yet.
  Please wait...

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  perm_identity

  textsms