عکس پروفایل ایام فاطمیه به مناسبت شهادت حضرت فاطمه

عکس پروفایل ایام فاطمیه به مناسبت شهادت حضرت فاطمه – با تجه به نزدیک شدن به ایام فاطمیه و روز های سوگواری حضرت زهرا با گلچین برترین عکس پروفایل ایام فاطمیه در خدمت شما دوست داران اهل بیست هستیم . با ما همراه باشید .

عکس پروفایل ایام فاطمیه - عکس پروفایل برای ایام فاطمیه - عکس پروفایل شهادت حضرت فاطمه - عکس پروفایل شهادت حضرت زهرا- عکس پروفایل فاطمیه

عکس پروفایل ایام فاطمیه – عکس پروفایل برای ایام فاطمیه – عکس پروفایل شهادت حضرت فاطمه

مجموعه ای که در ادامه می بینید به صورت کامل و گلچین شده می باشند که دارای کیفیت بالا برای قرار دادن در عکس پروفایل آماده شده اند . برای باز کردن عکس ها بر روی عکس پروفایل مورد نظر خود کلیک کنید .

عکس پروفایل ایام فاطمیه – عکس پروفایل برای ایام فاطمیه – عکس پروفایل شهادت حضرت فاطمه

عکس پروفایل ایام فاطمیه – عکس پروفایل برای ایام فاطمیه – عکس پروفایل شهادت حضرت فاطمه

ایام فاطمیه یا فاطمیه، نام روزهایی است که شیعیان به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌ الله علیها عزاداری می‌کنند.

روز شهادت حضرت زهرا (س) به صورت دقیق مشخص نیست و روایات مختلفی در این باره وجود دارد. در ایران دو روز (۱۳جمادی الاولی و ۳ جمادی‌الثانی) به عنوان روز شهادت حضرت زهرا (س) بزرگ داشته می‌شود. به این ایام، فاطمیه اول و فاطمیه دوم گفته می‌شود. شیعیان عراق و به‌ویژه نجف سه روز (۸ ربیع‌الثانی به علاوه دو روز پیش‌گفته) را برای شهادت آن حضرت عزا می‌گیرند.

فاطمیه اول

از نظر تاریخی ۳ جمادی‌الثانی مشهورتر است. این روز در ایران تعطیل رسمی است و بعضی از مراجع تقلید در قم به صورت پیاده‌روی در عزاداریشرکت می‌کنند.

بر اساس برخی نقل‌های تاریخی شهادت حضرت فاطمه (س) در روز ۱۳ جمادی‌الاول و بعد از گذشت هفتاد و پنج روز از رحلت پیامبر اسلام (ص) واقع شده است. شیعیان به این روز و چند روز قبل و بعد از آن فاطمیه اول می‌گویند.

در برخی مناطق شیعه‌ نشین، مراسم عزاداری حضرت فاطمه از فاطمیه اول شروع شده و تا فاطمیه دوم ادامه می‌یابد.

در بین شیعیان مرسوم است که در این روز و برخی روزهای قبل و بعد از آن، مراسم روضه خوانی و ذکر مصیبت در مساجد، حسینیه‌ها، تکایا و نیز در خانه‌ها برگزار می‌کنند.

فاطمیه دوم

بر اساس حدیثی که ابو بصیر از امام صادق (ع) نقل کرده است، شهادت حضرت فاطمه (س) در روز سه شنبه سوم جمادی‌ الثانی بوده است.

عزاداری ایام فاطمیه معمولا در فاطمیه دوم شور بیشتری پیدا می‌کند. در قم بعد از تاسیس حوزه علمیه قم و زعامت آیت الله حاج شیخ عبدالکریم حائری، عزاداری در این روزها احیاء شد.

کلمات کلیدی:

  • عکس پروفایل ایام فاطمیه -
  • عکس پروفایل دهه فاطمیه برای کامپیوتر -
  • عکس برای ایام فاطمیه -
  • عکس به مناسبت ایام فاطمیه -
  • عکس به مناسبت شهادت فاطمه زهرا -
  • عکس فاطمیه -
  • عکس فاطمیه برای پروفایل -
  • عکس های ایام عزاداری حضرت فاطمه -
  • یا فاطمه -
  • عکس دهه فاطمیه پروفایل -
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *