طرز تهیه ژله چوبی هندوانه

طرز تهیه ژله چوبی هندوانه

ژله چوبی

همان طور که می دانیم ژله یکی از پرطرفداترین دسرها میان کودکان می باشد از این رو می توانیم آن را به شکلی تزیین کنیم که برای ان ها جذاب تر باشد و در عین حال،سبک و حال و هوای شب یلدا را حفظ نماید.برای این کار ژله های را به شکل بستنی چوبی درست نمی نماییم و به ظاهر هندوانه.برای آموزی دسر ژله چوبی هندوانه با ما همراه باشید.

ژله چوبی هندوانه برای شب یلدا
ژله یکی از بهترین دسرها برای میهمانی های شب یلدا است. این بار با سه طعم مختلف ژله می توانید ژله هایی به شکل هندوانه درست کنید.

ژله چوبی

ژله چوبی هندوانه برای شب یلدا – مدل شماره ۱
ژله هندوانه را به صورت معمولی با یک لیوان آب جوش و سپس یک لیوان آب سرد مخلوط کنید. مایع را درون قالب ریخته و چون مخصوص را درون آن قرار دهید. قالب را درون یخچال بگذارید تا ژله هندوانه کاملا ببندد. ژله آلوورا را با یک لیوان آب جوش و سپس با یک لیوان شیر مخلوط کرده و بعد از بستن کامل ژله هندوانه روی آن بریزید و مجدد در یخچال قرار دهید. بعد از بسته شدن کامل ژله آلوورا و شیر، پودر ژله لیمو را با یک لیوان آب جوش و سپس با یک لیوان آب سرد مخلوط کرده و روی ژله شیر و آلوورا بریزید. قالب را برای آخرین بار درون یخچال بگذارید. بعد از بستن ژله مرحله آخر قالب را درون آب جوش قرار داده و ژله را از درون قالب جدا کنید. به جای دانه های هندوانه از شکلات های آب شده استفاده کنید.

ژله چوبی

ژله چوبی هندوانه برای شب یلدا – مدل شماره ۲
این مدل ژله هم مانند ژله شماره قبل است و تنها تفاوت آن در این است که در این مدل ژله به جای دانه های هندوانه می توانید درون ژله هندوانه از تخم شربتی استفاده کنید.

منبع: سیمرغ

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *