طرز تهیه نان نخودچی خانگی

نان نخودچی

نان نخودچی و یا شیرینی نخودچی یکی از شیرینی های سنتی مخصوص عید می باشد که بافت بسیار نرم و لطیفی دارد به طور تا در دهان گذاشته می شود حل شده و بسیار طعم خوبی دارد.اما نوع خانگی این شیرینی یک طعم بخصوصی دارد که می توانید برای پذیرایی از میهمانانتان امده کنید و با پسته یا ژله تزیین نمایید.به طور معمول نان نخودچی به شکل ستاره ای قالب زده می شود.

مواد لازم برای نان نخودچی خانگی، شیرینی مخصوص عید
پودر نرم و الک شده ی نخودچی : یک کیلو
پودر قند بسیار نرم  : نیم کیلو
روغن جامد : 300 الی 400گرم
هل و وانیل : به میزان لازم
پودر پسته برای تزیین : به میزان لازم

 

طرز تهیه نان  نخودچی،شیرینی مخصوص عید
ابتدا پودر قند را با روغن خوب مخلوط کرده و با هم زن برقی خوب بزنید، سپس هل و وانیل را به آنها اضافه کرده و آرام آرام آرد نخودچی را بیافزایید.
اگر احساس کردید به روغن نیاز است کمی دستتان را با روغن چرب کرده و خمیر را خوب ورز دهید و دقت کنید که به روغن نیفتد و در صورتی هم که احساس کردید کمی به روغن افتاده حتما به آن مقداری آرد نخودچی اضافه کنید تا به حد تعادل برسد و چربی آن گرفته شود.
پس از ورز دادن کامل خمیر آن را با وردنه روی سطح صافی  به قطر یک سانتی متر پهن کرده و قالب بزنید، سپس داخل فر در طبقه وسط قرار داده و با حرارت 375 درجه ی فارینهایت به مدت 15 الی 20 دقیقه قرار دهید و پس از پخته شدن بگذارید کاملا سرد شده و درون شیرینی خوری بچینید.

نکته : می توانید پس از آماده شدن خمیر آن را به مدت 7 تا 8 ساعت داخل کیسه نایلون گذاشته  تا بماند و سپس آن را پهن کرده و درست کنید.

منبع: سیمرغ