سنگ بینی چست؟ چگونه به وجود می آید؟

سنگ بینی

 گرفتگی های بینی خصوصا در ناحیه مخاط و سینوس ها می تواند باعث بروز رسوباتی در مخاط بینی شود و همین امر باعث تشکیل سنگ بینی می شود.این مشکل باعث بروز بوی بد دهان و بینی فرد شده و ممکن است اعتماد به نفس فرد را کاهش دهید.درمان این بیماری به این صورت است که باید سنگ ها و رسوبات توسط متخصص گوش و حلق و بینی برداشته شود و شستشو با آب و نمک می تواند موثر باشد.

سنگ بینی, علت بوی بد دهان شماست!

بوی بد دهان یکی از عواملی است که میتواند در روابط اجتماعی افراد باعث اختلالاتی شود و آدم ها هنگامی که بوی بد دهان طرف مقابل به مشام شان میرسد از آن دوری میکنند.تصور اکثر مردم این است که عامل اصلی بدبو شدن دهان وجود دندان های پوسیده و رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان است،اما عوامل دیگری هم در تشکیل بوی بد دهان اثرگذار است.متخصصان معتقدند این عارضه ناخوشایند می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

سنگ بینی چیست؟(یکی از عوامل ایجاد کننده بوی بد دهان)
دکتر اکبر بیات، متخصص گوش و حلق و بینی با تأکید بر اینکه عوامل متعددی در بدبو شدن دهان مؤثرند، می گوید: سنگ بینی و همچنین بیماری‌های مخاط بینی از جمله مهم‌ترین عوامل ایجاد  بوی بد دهان و حتی بینی به شمار می‌آیند.به طور معمول رسوب موادی که در ترشحات بینی وجود دارد، به تشکیل سنگ‌های بینی منجر می‌شود. متأسفانه بوی بد این سنگ‌ها به اندازه‌ای است که مبتلایان حتی از فاصله دور نیز باعث آزار دیگران می‌شوند.

با خارج کردن سنگ و درمان این عارضه توسط متخصص گوش و حلق و بینی، بوی بد دهان نیز برطرف خواهد شد.

دیگر عوامل ایجادکننده بوی بد دهان:
-عفونت لوزه‌ها
-عفونت سینوس‌ها
-رفلاکس معده به مری،
-بیماری‌های گوارشی
-رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان

منبع: hidoctor.ir

کلمات کلیدی:

  • سنگ بینی -
  • سنگ بینی چیست؟ -
  • درمان سنگ بینی چیست -
  • سنگ‌بینی چیست -