سبزه فنجانی برای عید نوروز

سبزه فنجانی برای عید نوروز

سبزه فنجانی

سبزه را می توان به انواع و شکل های گوناگون سبز نمود همچنین انواع بذرها برای سبز نمودن وجود دادر که می تواند تنوع و زیبایی خاصی داشته باشد.سبزه فنجانی می تواند کوچک و سبک باشد و برای کودکان که دوست دارند یک سبزه شخصی برای خود داشته باشند بسیار مناسب و منحصر بفرد باشد.همنین می توانید چند سبزه کوچک را با انواع بذرها سبز نمایید و بر چندین جای مختلف سفره هفت سین خود قرار دهید.همچنین ظرف های رنگی و فانتزی را برای این کار انتخاب نمایید تا سفره شما جذاب و فانتزی به نظر بیاید.

سبزه
سبزه یکی از اجزای هفت سین است که پس از سنجد و سیب بر سفره گذاشته میشود که نشانه خرّمی وشادابی وخوش اخلاقی است . سبزی با خود شادابی نیکویی و زندگی را بهمراه می آورد . من با خویشتن عهد میکنم که دراین سال شاد و خوش خلق وخوش اخلاق باشم . رنگ سبز ارتعاش افکار ما را موزون نگه میدارد و به ما آرامش میدهد.

سَبزه گیاهی است که در آن برخی از حبوبات را رویانده‌اند و از نشانه‌های نوروز و اجزای سفره هفت سین است. سبزه از جوانه گندم، جو و عدس رویانده می‌شود. معتقدند که شادابی و خرمی را در طول سال به همراه دارد. مرسوم است که سبزه را تا روز سیزدهم نوروز که سیزده به در خوانده می‌شود نگاه داشته و همراه با آن بدی‌ها و کدورت‌ها را دور بریزند. همچنین برخی معتقدند که گره زدن سبزه در روز سیزده‌به‌در سبب باز شدن بخت جوانان دم بخت می‌شود.

تزیین سبزه عید برای کودکان
با لوازمی که در خانه تان دارید به راحتی یک سبزه عید زیبا برای کودک تان درست و سبز نمایید.

 

مرحله اول تزیین سبزه عید برای کودکان

سبزه فنجانی

مرحله سوم تزیین سبزه عید برای کودکان

سبزه فنجانی

مرحله دوم تزیین سبزه عید برای کودکان

سبزه فنجانی

کلمات کلیدی:

  • سبزه نوروز -
  • سبزه فنجانی -
  • آموزش سبزه فنجانی -
  • اموزش انواع بذرهابرای کاشت سبزه -
  • انواع سبزه نوروزی -
  • انواع سفره هفت سین و سبز نوروز -
  • مدل فنجانی سبزه -
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *