ساخت شمع قلبی برای ولنتاین

شمع قلبی

برای روز ولنتاین می توانید خانه خود را با شمع هایی قلبی و قرمز تزیین نمایید و یا به عنوان هدیه شمع های قلبی به عشق تان هدیه دهید.برای ساخت این شمع ها می توانید از پارچه های کهنه و قدیمی که در  خانه دارید نیز استفاده نمایید که جلوه ای فانتزی و زیبا به شمع های عاشقانه شما می دهد.

نحوه ساخت شمع به شکل قلب:
برای ساخت شمع بهتره قبل از هر کاری وسایل مورد نیاز رو آماده کنیم و بعد کار اصلی رو به کمک هم شروع کنیم.

– مقداری شمع کهنه که دیگه ازشون استفاده نمیکنید.

– پارافین (البته در صورت استفاده از شمع های قدیمی احتیاجی به پارافین نیست)

– استارین (پودریه که به ذوب بهتر شمع کمک میکنه)

– فیتیله شمع

– رنگ شمع سازی

– قالب که در اینجا از قالب قلبی استفاده شده.

شمع قلبی

 

اگه تصمیم دارین از پارافین استفاده کنید، اونو با استارین مخلوط کنید و خمیر شمع رو درست کنید ولی اگه میخواین از شمع های بدون استفاده که از قبل توی خونه دارین برای ساخت شمع استفاده کنید، بهتره شمع ها رو داخل ظرفی بریزید و ظرف رو روی حرارت ملایم بذارین تا ذوب شه، سعی کنید از حرارت غیرمستقیم مثل بخار آب استفاده کنید. حالا کمی استارین و همینطور رنگ مورد نظرتونو به شمع ها اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شه.

شمع قلبی

مخلوط به دست اومده رو از روی حرارت بردارین و داخل قالب مورد نظرتون بریزید. میتونید به راحتی از قالب های ژله استفاده کنید. نخ فیتیله رو داخل مواد فرو کنید، توجه کنید که کمی از سر اون بیرون بمونه.

شمع قلبی

 

حالا یه ربع صبر کنید تا کمی خودشو بگیره، بعد قالب رو داخل یخچال قرار بدین. تقریبا نیم ساعت زمان لازم داره تا شمع شما کاملا سفت شه و به راحتی از قالب جدا شه.

شمع قلبی

حالا وقت اونو رسیده که شمعی رو که ساختیم تزیین کنیم. برای اینکار میتونین از کاغذهای رنگی و طرح دار و همینطور مقداری روبان استفاده کنید.

شمع قلبی

شمع قلبی

خب دوستهای خوبم اینم از یه شمع قلیبه زیبا که با سلیقه خودمون تزیین شده.

شمع قلبی

منبع: هنر در خانه

کلمات کلیدی:

  • طرزتهیه قلیبه مرغ -