رشته پلو غذای مخصوص شب عید آذری ها

رشته پلو غذای مخصوص شب عید آذری ها

رشته پلو

رشته پلو یکی از غذاهای مخصوص شب عید می باشد که بیشتر در مناطق ترک زبان و آذری زبان ایران پخته می شود.مردم این ناحیه بر این اعتقاد هستند که با پخت رشته پلو، سررشته کارها به دست شان می آید و کارها بر وفق مراد در این سال پیش خواهد رفت.در کنار این غذا می توان دورچین هایی مانند خرمای سرخ شده و یا کشمش سرخ شده نیز استفاده نمود.

مواد لازم برای تهیه رشته پلو :

برنج – ۱۰۰۰ گرم

رشته پلوئی – ۵۰۰ گرم

گوشت ماهیچه گوسفندی – ۷۵۰ گرم

روغن – ۲۰۰ گرم

خرما – ۵۰۰ گرم

کشمش – ۲۵۰ گرم

زعفران – ۱ قاشق مرباخوری

 

طرز تهیه ی رشته پلو:

این پلو یکی از پلوهای اصیل ایرانیست که اغلب خانواده ها در شب عید آن را میپزند و معتقداند که با پختن آن سر رشته کار بدست میآید.

برنج را قبلا خیس میکنیم . گوشت را تکه تکه کرده با یکی دو عدد پیاز خرد کرده و ۲ تا ۳ لیوان آب با حرارت ملایم می پزیم باید بعد از پختن یک لیوان آب داشته باشد. در اواخر طبخ کمی نمک به آن میزنیم بعد گوشت را از آب خارج کرده نصف از زعفران و نصف از روغن را در آبگوشت میریزیم و آماده میگذاریم. هسته خرما را می گیریم. کشمش را تمیز کرده می شوئیم .

دیگ متناسبی را آبکرده میگذاریم بجوشد. برنج را در دیگ می ریزیم تا جوش آمده کمی نرم شود بعد رشته ها را از هم جدا کرده داخل برنج می ریزیم کمی که جوشید و رشته نرم شد آنرا آبکش می کنیم مقداری آب نیم گرم روی آن می دهیم.

بقیه روغن را با یک لیوان آب ته دیگ می ریزیم و نصف از برنج را در دیگ ریخته گوشت و خرما و کشمش را لای آن میگذاریم و با بقیه برنج روی آنرا میپوشانیم و دیگ را روی حرارت گذاشته و پلو را دم می کنیم و موقع کشیدن زعفران را در کمی آبجوش حل کرده با کمی برنج مخلوط می نمائیم روی پلو را با برنج زعفرانی میپوشانیم کمی هم کره آبکرده روی آن می دهیم.

منبع:آکا ایران

کلمات کلیدی:

  • رشته پلو برای عید -
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *