رز سیاه که به تازه‌گی تبدیل به عکس پروفایل کاربران زیادی در فضای مجازی شده است در واقع نمادی خاص مرتبط با هرج و مرج می باشد .رز سیاه ‌ (به انگلیسی: Black rose) نمادی افسانه‌ای است که در افسانه‌ها با معانی و عنوان‌های مختلفی مانند رز مخملی سیاه، جادوی سیاه، بارکارول، زیبای سیاه، تاسکانی باشکوه و باکارا آمده است. رزهایی که معمولاً با نام رز سیاه شناخته می‌شوند قرمز بسیار تیره، ارغوانییا آلبالویی هستند. رنگ سیاه رز می‌تواند با قرار دادن رز تیره رنگ در یک گلدان آب مخلوط با مرکب یا با راه‌های دیگری از قبیل سوزاندن حاصل شود.

رز سیاه نماد چیست ؟

رز سیاه نمادی از مرگ و نابودی است. انتشارات رز سیاه نام یک انتشارات آنارشیستی در مونترال کانادا است. هم‌چنین رز سیاه عنوان مجله‌ای بود که در دههٔ ۱۹۷۰ میلادی ایده‌های آنارشیستی را در ناحیهٔ بوستون چاپ می‌کرد. همین‌طور عنوان یک مجموعه سخنرانی‌های آنارشیستی بود که در دههٔ ۱۹۹۰ به‌وسیلهٔ عده‌ای از سوسیال لیبرال‌ها و آنارشیست‌ها به آنها اشاره می‌شد (مانند مری بوکچین و نوام چامسکی).

اقتدارگریزی، سروری‌ستیزی یا آنارشیسم در زبان سیاسی به معنای نظامی اجتماعی و سیاسی بدون دولت، یا به طور کلی جامعه‌ای فاقد هرگونه ساختار طبقاتی یا حکومتی است. آنارشیسم، برخلاف باور عمومی، خواهان «هرج و مرج» و جامعهٔ «بدون نظم» نیست، بلکههمکاری داوطلبانه را درست می‌داند که بهترین شکل آن ایجاد گروه‌های خودمختار است. طبق این عقیده، نظام اقتصادی نیز در جامعه‌ای آزاد و بدون اجبارِ یک قدرتِ سازمان‌یافته بهتر خواهد شد و گروه‌های داوطلب می‌توانند بهتر از دولت‌های کنونی از پس وظایف آن برآیند. آنارشیست‌ها به طور کلی با حاکمیت هرگونه دولت مخالفند و دموکراسی را نیز استبداد اکثریت می‌دانند (که معایبش کمتر از استبداد سلطنتی است).

آنارشیسم شامل مخالفت با اقتدار یا هر گونه سازمان با ساختارهای طبقاتی در هر رابطه انسانی است و به سیستم دولت محدود نمی‌شود و به عنوان یک تئوری بی‌تعصب، آنارشیسم تساوی در بسیاری از جریان‌های فکری را خواهان است.آنارشیسم یک تئوری جهان بینی خاص ارائه نمی‌دهد و مانند دیگر نظریه‌ها در حال تغییر است. آنارشیسم خود زیر نحله‌های پرشماری دارد، که جز در یکی دو اصل بنیادین شباهت چندانی با هم ندارند. مکاتب فکری آنارشیسم می‌تواند اساساً متفاوت باشد، به طور مثال آنارشیسم هر چیزی از فردگرایی مطلق تا جمع‌گرایی کامل را حمایت می‌کند. آنارشیسم معمولاً به عنوان ایدئولوژی چپ رادیکال در نظر گرفته می‌شود و بیشتر اقتصاد آنارشیستی و فلسفه حقوق آنارشیستی از تفاسیر ضد استبدادی کمونیسم، اقتصاد مشارکتی، سندیکالیسم و همکاری متقابل تأثیر گرفته است.

 

کلمات کلیدی:

  • رز سیاه نماد چیست -
  • رز مشکی نشانه چیست -
  • نماد رز مشکی -
  • رز مشکی نماد -
  • رز سیاه یعنی چه -
  • رز سیاه نشانه چیست؟ -
  • رز سیاه نشانه چیست -
  • رز سیاه نشانه -
  • رز سیاه فانتزی -
  • رز سیاه به چه معناست -