شیرینی برسله یکی از شیرینی های زیبا و خوشمزه مناسب مراسم ها می باشد که نجوه ی پخت تقریبا ساده ای هم دارد . در این ارسال از پرشین بکس با همکاری RAHA که یکی از کاربران فعال تالار در زمینه ی آشپزی می باشد با دستور پخت شیرینی برسله در خدمت شما هستیم . با ما همراه باشید .

[​IMG]

مواد لازم برای پخت شیرینی برسله :

کره : 100 گرم
پودر قند : 60 گرم
وانیل : 1/8 قاشق چای خوری
تخم مرغ : 1 عدد
آرد سفید : 200 گرم
بکینگ پودر : 1/2 قاشق چای خوری

 

دستور پخت شیرینی برسله :

ابتدا کره ها را با قاشق نرم کرده و پودر قند و وانیل را به آن اضافه می کنیم تا کاملا صاف و یکدست شود . سپس تخم مرغ را اضافه می کنیم و به مدت یک دقیقه با همزن مخلوط می نماییم . 100 گرم از آرد را در ظرفی جداگانه با بکینگ پودر مخلوط می کنیم و با موادی که آماده کردیم مخلوط می کنیم .

حالا 100 گرم از آرد باقیمانده را به آرامی به مواد اضافه می کنیم و با دست ورز می دهیم تا به یک خمیر لطیف و نچسب تبدیل شود . در اینجا میتوانید برای زیبایی از رنگ های خوراکی هم استفاده نمایید . در ادامه میتوانید با هر قالبی که دوست دارید خمیر خود را قالب گیری نمایید . برای پخت شیرینی برسله آن را در سینی قرار داده و در طبقه ی وسط فر با دمای 175 درجه یا 350 فارنهایت به مدت 10 الی 15 دقیقه قرار دهید .

 

نکته مهم در پخت شیرینی برسله:
کره و تخم مرغ را باید یک ساعت قبل از درست کردن کیک یا شیرینی از یخچال بیرون بگذارید،این کار باعث میشود شیرینی پف بیشتری کند و شیرینی به کف ظرف نچسبد.

تصاویری اختصاصی از شیرینی برسله به دستپخت RAHA ( کاربر تالار ) :

 

[​IMG]

[​IMG]

[​IMG]

کلمات کلیدی:

  • شیرینی برسله -
  • عکسبزسله -
  • دستور پخت شیرینی برسله -
  • طرز تهیه شیرینی برسله -