جعبه هدیه نوروزی درست کنید

جعبه هدیه

دادن هدیه و عیدی در عید بسیار زیبا و پسندیده می باشد و همچنین فردی که هدیه را دریافت می کند نیز بسیار خوشحال می شود و دعای خیر او می تواند سال ما را به نیکی بسازد.خصوصا اگر دریافت کننده هدیه کودکان باشند.برای این کار می توانید جعبه هدیه ای فانتزی تهیه نمایید و عیدی را داخل آن قرار دهید که این کار هم متفاوت بوده و هم زیبا و جالب.

چگونه یک جعبه کادو درست کنیم؟
عید نوروز به عیدی دادن و دید و بازدیدهایش مشهور است. در دید و بازدیدهای نوروزی کودکان جزو دسته ای هستند که منتظر دریافت عیدی های شان هستند. برای عیدی دادن امسال این جعبه کادوهای زیبا و ساده را درست کنید.

 

درست کردن جعبه کادو

جعبه هدیه

عِید یا جشن به مناسبتی شاد و فرخنده اطلاق می‌گردد که مردم یک جامعه آن را جشن می‌گیرند.

عید ممکن است یک مناسبت ملی یا مذهبی بوده و یا در نکوداشت یک انسان گرامی برگزار شود. زین پس بجای واژه “عید” واژه “شادروز” را به کار می بریم.نوروز نخستین روز سال خورشیدی ایرانی برابر با یکم فروردین ماه، جشن آغاز سال نوی ایرانی و یکی از کهن‌ترین جشن‌های به جا مانده از روزگار قدیم است.گفته می‌شود خاستگاه نوروز در ایران باستان است اما اگر دقیق‌تر بنگریم، می‌بایست از سومر (اولین تمدن بشری) در برگزاری نخستین نوروز یاد کنیم. نوروز از سومر، از یکسو به اکد، و از اکد به بابل و آسور رسید و از سوی دیگر به آغازگران تمدن در ایران، یعنی به ایلامی‌ها و از ایلامی‌ها به هخامنشیان و ساسانیان و…

زمان برگزاری نوروز، در آغاز فصل بهار است که امروزه به آن برابری بهاری یا اکیونوس می‌گویند.نوروز در ایران و افغانستان آغاز سال نو محسوب می‌شود و در برخی دیگر از کشورها یعنی تاجیکستان، روسیه، قرقیزستان،قزاقستان، سوریه، کردستان، گرجستان، جمهوری آذربایجان، آلبانی، چین، ترکیه، ترکمنستان، هند، پاکستان و ازبکستان تعطیل رسمی است[نیازمند منبع] و مردمان آن جشن را برپا می‌کنند.

 

منبع: سیمرغ