جدیدترین نسخه بلوتوث در دنیای تکنولوژی

جدیدترین نسخه بلوتوث در رنیای تکنولوژی

جدیدترین نسخه بلوتوث در رنیای تکنولوژی

در دنیای تکنولوژی به تازگی خبر از انتشار نسخه ۵ بلوتوث به گوش می رسد.که دارای سرعت بسیار بالایی بوده و مناسب برای برقراری ارتباط سریع با قدرت  پاسخگویی بالا می باشد.این خصوصیت برای خانه های هوشمند که نیاز است بین دستگاه ها ارتباط سریع برقرار شود بسیار مطلوب بوده و جای خالی ان در دنیای تکنولوژی احساس می شد.

نسخه ۵ بلوتوث عرضه شد
با پذیرش استاندارد جدید از سوی گروه موسوم به SIG، نسخه ۵ بلوتوث برای توسعه‌دهندگان و سازندگان انواع ابزار الکترونیکی عرضه شد تا بتوان از خانه هوشمند تا ساعت هوشمند را با سرعت و رنج بیشتر از قبل پشتیبانی کرد.

جدیدترین فناوری بی‌سیم که ژوئن امسال رونمایی شد، باهدف اتصال انواع متنوعی از ابزار الکترونیکی تعریف‌شده است تا جایی که می‌توان اسپیکرها، ساعت‌های هوشمند، لامپ‌های هوشمند و بسیاری دیگر از دستگاه‌های متصل با فناوری اینترنت اشیاء را در کنار هم یکپارچه‌سازی کرد.

تمرکز طراحان بلوتوث ۵ روی رنج و شعاع دربرگیری و همچنین پهنای باند، سرعت و مدیریت ابزارهای یک خانه هوشمند بوده است تا درنهایت رویای شهر هوشمند را با آن محقق کرد.

در مقایسه با بلوتوث ۴٫۲ این نسخه رنج تا ۴ برابر، سرعت دوبرابر تا ۲ مگابیت برثانیه، ۸ برابر شدن حجم ارسال دیتا را به ارمغان آورده است.

کیفت بالاتر صوت برای اسپیکرهای بلوتوث دار و تداوم اتصال، سرعت بالاتر انتقال دیتا با کمترین زمان انتظار، سرعت بالاتر برای ساعت‌های هوشمند، سازگارتر شدن با اپ ها و سخت‌افزار متنوع، از دیگر مزیت‌های بلوتوث ۵ است که ۶ ماه آینده به‌طور وسیع روی محصولات جدید می‌نشیند و البته جایگزین ۴٫۲ و ۴٫۱ و ۴٫۰ نخواهد شد، بلکه به استاندارد موجود افزوده می‌شود.

منبع: khabaronline.ir

کلمات کلیدی:

  • تکنولوژی بلوتوث -
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *