تزیین تخم مرغ سفره هفت سین

تزیین تخم مرغ

یکی از اجزا سفره هفت سین تخم مرغ می باشد که هر فردی بنا به سلیقه ای که دارد ان را تزیین می کند.برای این کار طرح های فراوانی می توان به کار برد و تخم مرغ هایی زیبا را تزیین نمود و می توان از لوازم گوناگونی برای تزیین تخم مرغ استفاده نمود.در ادامه دو نمونه از این تزیینات را برای شما عزیزان به صورت مرحله به مرحله گذاشتیه ایم.

مدل اول : تزیین تخم مرغ با دانه های رنگی
تزیین تخم مرغ با دانه های رنگی
وسایل مورد نیاز :
دانه‌های مداد شمعی یا پاستل
تخم‌مرغ آب‌پز و سفت شده
چسب تر و چسبنده
قلم‌مو
قاشق

روش تزیین :
همه دانه های پاستل را داخل کاسه متوسط بریزید. مقداری چسب را روی کاغذ روغنی یا کیسه فریزر بریزید. با قلم‌مو یک طرف سطح بیرونی تخم‌مرغ را با چسب بپوشانید. سپس تخم‌مرغ را در کاسه دانه های پاستل بغلتانید تا سطح آن با پاستل پوشیده شوند.

تزیین تخم مرغ تزیین تخم مرغ تزیین تخم مرغ تزیین تخم مرغ

 

بگذارید تخم‌ مرغ همان طور در کاسه بماند و در همان جا، سمت دیگر تخم‌مرغ را با قلم‌مو چسب بزنید و با قاشق از دانه های پاستل روی آن بریزید تا به سطح تخم‌مرغ بچسبند. اگر داخل کاسه این کار را انجام ندهید، دانه ها می ریزند. یا بخشی از تخم‌مرغ بی دانه می ماند.

تخم مرغ ها را همچنان در داخل ظرف باقی بگذارید تا خشک شود.

تزیین تخم مرغ تزیین تخم مرغ تزیین تخم مرغ

مدل دوم : تزیین تخم مرغ با نخ رنگی
وسایل لازم :
نخ کوبلن در رنگ های متنوع
تخم‌مرغ آب‌پز و سفت شده یا تخم‌مرغ سفالی
چسب
قیچی
قلم‌مو

تزیین تخم مرغ تزیین تخم مرغ

برای تهیه این تخم‌مرغ‌ های بسیار زیبا ، باید دقت و ظرافت داشته باشید. نخ های کوبلن را در رنگ های مختلف باز کنید و کنار دست خود قرار دهید.

تخم‌مرغ را آب‌پز کیند تا کاملا سفت شود. پس از خشک شدن سطح آن، یک لایه چسب مایع در قسمت پایینی بریزید و نخ ها را با دقت دور آن بپیچید.

ترتیب قرارگیری رنگ ها در کنار هم به سلیقه شما بستگی دارد. فقط باید توجه داشته باشید همه به یک قطر دور تخم‌مرغ نباشند تا زیبایی بیشتری را القا کنند. ترجیحا هم از رنگ های شاد استفاده کنید.

 

منبع: نازبهار