دسته بندی
  هتل های مشهد

  ایده های خلاقانه برای کاشت سبزه

  کاشت سبزه

  ایده های خلاقانه برای کاشت سبزه

  کاشت سبزه

  سبزه یکی از مهمترین اجزا سفره هفت سین می باشد که نوع بذر آن تا ظرف و نوع کاشت سبزه و مدلی که دارد تاثیر بسزایی بر سفره شما می گذارد.شما می توانید برای کاشت آن ایده هایی زیبا و متفاوت به کار بگیرید از جمه اینکه داخل تنگ های کوچک سبزه را سبز نمایید و یا داخل سطل های تزیینی کوچک.

  سَبزه گیاهی است که در آن برخی از حبوبات را رویانده‌اند و از نشانه‌های نوروز و اجزای سفره هفت سین است. سبزه از جوانه گندم، جو و عدس رویانده می‌شود. معتقدند که شادابی و خرمی را در طول سال به همراه دارد. مرسوم است که سبزه را تا روز سیزدهم نوروز که سیزده به در خوانده می‌شود نگاه داشته و همراه با آن بدی‌ها و کدورت‌ها را دور بریزند. همچنین برخی معتقدند که گره زدن سبزه در روز سیزده‌به‌در سبب باز شدن بخت جوانان دم بخت می‌شود.
  سوسن (نام علمی: Lilium) نوعی گل می‌باشد که به طور معمول به وسیله پیازش تکثیر می‌گردد. سوسن دارای تقریباً ۱۵۰۰ گونه‌است که در حدود ۶۰ جنس جای دارند . پراکندگی این گیاه به صورتی است که در نواحی مختلف کره زمین مخصوصاً در آفریقای جنوبی و مناطق بین استوائی آمریکا یافت می‌شوند.نوعی از این گل به نام سوسن چلچراغ (نام علمی: Lilium ledebourii) تنها در داماش استان گیلان و لنکران جمهوری آذربایجان می‌روید.
  سُنبُل نام سرده‌ای از گل‌ها است که به تیرهٔ Hyacinthaceae تعلق دارد. این سرده در گذشته جزو تیرهٔ سوسنیان محسوب می‌شد. خاستگاه سنبل، شرق دریای مدیترانه، ایران، ترکمنستان و آفریقای جنوبی است.گل سنبل در سفرهٔ هفت‌سین نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد ویکی از ۷ عدد مواد سفره هفت سین است که با سین شروع میشود.گل‌های سنبل خوش‌بو و جنبهٔ زینتی داند. دورهٔ گلدهی آن‌ها در اوایل بهار است. گل‌ها می‌توانند به رنگ‌های سفید، صورتی، بنفش، قرمز، نارنجی، زرد یا آبی باشند.

  کاشت سبزه کاشت سبزه کاشت سبزه کاشت سبزه کاشت سبزه کاشت سبزه

  [تعداد: 0    میانگین: 0/5]

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  perm_identity

  textsms