ایثارگر کیست ؟ به چه کسی ایثارگر می گویند ؟

ایثارگر کیست ؟ به چه کسی ایثارگر می گویند ؟ ایثارگر چه کسی است ؟  تعریف ایثارگر ؟ در لغت و در معنی لغوی کلمه ایثار گر به معنی کسی است که از جان خود برای نجات جان دیگران میگذرد و خود را در خطر می اندازد . ایثارگری جایگاه ها و رده های زیادی دارد ، پیامبر رحمت حضرت محمد: جهاد و مبارزه بزرگتر، جهاد و مبارزه با نفس است.ایثار یعنى گذر از نفس و همه‏ى تعلقات آن بر رسیدن به اصل و هدف و ایثارگر به کسى گفته مى‏شود که براى وصول به اهداف مقدس، الهى و ملّى خود از همه وجودش مى‏گذرد تا تکلیف انجام گیرد و جایگاه فرهنگ ایثار بر تارک تاریخى هر ملّتى جلوه‏نمایى مى‏کند.

ایثارگر کیست ؟ به چه کسی ایثارگر می گویند ؟ ایثارگر چه کسی است ؟ تعریف ایثارگر ؟

ایثارگر کیست ؟ به چه کسی ایثارگر می گویند ؟ ایثارگر چه کسی است ؟ تعریف ایثارگر ؟

الف- ایثارگران:

کلیه افرادی که براساس قوانین مصوب جمهوری اسلامی ایران به عنوان شهید، مفقودالاثر، اسیر، جانباز، آزاده و رزمنده شناخته می شوند.

ب- شهید همکار:

به همکاری (اعم از کارگر، کارمند) اطلاق می گردد که در زمان شهادت، تحت هر عنوان ونوع استخدام شاغل در دستگاه بودده باشند )قراردادی، پیمانی، رسمی، روزمزد، فصلی، شرکتی، خرید خدمتی، دائم و…)

پخانواده شهید همکار (وراث شهداء(

به آن دسته از خانواده ها (فرزند، همسر، پدر، مادر) اطلاق می گردد که شهید خانواده در زمان شهادت در دستگاه شاغل تحت هر عنوان و نوع استخدامی (قراردادی، خرید خدمتی، پیمانی، رسمی، دائم، روزمزد، فصلی، شرکتی، …) بوده است.

ت- خانواده شهید:

به آن دسته از همکارانی (فرزند ، همسر ، پدر ، مادر ) اطلاق می گردد که خود در حال حاضر تحت هر عنوان و نوع استخدامی ( قراردادی ، خرید خدمتی ، پیمانی ، رسمی ، دائم ، روزمزد ، فصلی ، شرکتی و … ) شاغل در دستگاه بوده و شهید ایشان از جمله کارکنان دستگاه دولتی نمی باشد.

ج – جانباز و آزاده :

به همکاران جانباز و آزاده که در حال حاضر در دستگاه دولتی شاغل می باشد اطلاق می گردد.

چ- رزمنده:

به همکاران شاغلی اطلاق می گردد که وفق قانون به مدت حداقل ۶ ماه متوالی و یا ۹ ماه متناوب در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور داشتند.

ح- خانواده ایثارگران:

پدر، مادر، همسر، فرزندان به عنوان وابستگان درجه یک ایثارگران و برادر و خواهر به عنوان وابستگان درجه دوم محسوب میشوند.

کلمات کلیدی:

  • ایثارگر کیست -
  • ایثارگر کیست -
  • ایثارگران به چه کسانی میگویند -
  • ایثار گر کدست -
  • ایثارگر به چه کسی می -
  • به چه کسانی ایثار گر می گویند -
  • در قانون ایثارگر به چه کسی گفته میشود -
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *