ایران مرکز خوشنویسی در منطقه

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حضور جمع قابل توجهی از خوشنویسان و پیشکسوتان مستعد در کشور، گفت: جمهوری اسلامی ایران با داشتن ظرفیت های لازم می تواند مرکز و محور خوشنویسی در منطقه باشد.

به گزارش روز چهارشنبه جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید محمد حسینی در نشست اعضای شورای عالی انجمن خوشنویسی کشور که در دفتر وزیر برگزار شد با بیان این مطلب، افزود: کارها و فعالیت های وزارت ارشاد دارای تنوع و گستردگی فراوانی است که نیازمند همکاری همه بخش ها و حوزه های آن با یکدیگر است.

وی خاطرنشان کرد: امروز کارها و فعالیت ها در کشور با جدیت در حال پیگیری و اقدام است و سال ۹۱ اوج به ثمر نشستن این فعالیت ها خواهد بود.

حسینی با اعلام حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از فعالیت های انجمن خوشنویسان کشور در تهران و مراکز استانی، تعامل خوشنویسان سراسر کشور با یکدیگر را مورد تاکید قرار داد.

حسینی در عین حال پیشنهاد کرد که نمایشگاهی از آثار خطاطان زبده و برجسته کشور که درجه یک هنری در رشته خوشنویسی را دریافت می کنند، به صورت سالانه برپا شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی هدف از این کار را حمایت و پشتیبانی از هنرمندان این عرصه و ایجاد انگیزه مضاعف برای آنها و آشنایی هرچه بیشتر آحاد مردم و علاقه مندان با آثار هنرمندان عرصه خوشنویسی در کشور عنوان کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: انتظار این است، انجمن خوشنویسان فعالیت های خود را در کشور گسترش داده و با آموزش علاقه مندان به هنر خوشنویسی، حضور پررنگ تر و جدی تری در جشنواره های هنری و ادبی داشته باشند.

براساس این گزارش، برخی از اعضای شورای عالی انجمن خوشنویسان کشور از جمله مهدی فضائلی نماینده ویژه وزیر ارشاد در این انجمن و محمد سلحشور، استاد ممتاز رشته خوشنویسی کشور در ادامه این نشست، ضمن تشریح کارهای انجام شده گزارش مبسوطی از نحوه فعالیت های صورت گرفته توسط این انجمن ارائه کردند.

سلحشور در سخنانی یادآور شد: قبل از انقلاب حدود ۶۳ نفر خوشنویس مطرح در کشور وجود داشت ولی امروز شاهد فعالیت هزاران نفر خوشنویس فعال، برجسته، ممتاز و با درجه های مختلف هنری در سطح جامعه هستیم.

این استاد خوشنویسی کشورمان افزود: براساس نامگذاری های سال جدید که از سوی رهبر معظم انقلاب صورت گرفت، هنرمندان عرصه خوشنویسی کشور نیز با خلق آثار هنری متنوع به نوعی احساس مسئولیت خود را نسبت به تعیین شعار و نامگذاری امسال ابراز می دارند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

شما ممکن است این را هم بپسندید